Новий комплекс майданчиків для навчання та ігор побудували в одній зі шкіл Шевченківського району

У школі №95 наприкінці минулого року з’явилася «Територія щасливого дитинства».  Проєкт із такою назвою подала на конкурс «Громадського бюджету» директорка закладу. Він став переможцем, адже отримав підтримку не лише учнів школи та їхніх батьків, але і мешканців прилеглих багатоповерхівок. Відтак всі радіють яскравому дитячому майданчику.

«Громадський бюджет» – перемогти може кожен

У Запоріжжі з 2016 року містяни можуть долучитися до покращення інфраструктури, лікарень, парків, навчальних закладів міста. У цьому їм допомагає «Громадський бюджет», учасником якого може стати кожен, хто любить Запоріжжя і має думки щодо втілення гарних ідей. Люди пишуть та подають на «Громадський бюджет» свої проєкти, потім захищають їх, і якщо отримують підтримку земляків та гроші від міста – втілюють в життя свої задуми.

За 4 роки подано майже 600 ідей, з яких 93 перемогли. За рахунок «Громадського бюджету» в місті з’явилося чимало важливих «речей»: оновлення в лікарнях, нові сквери, спортивні майданчики і багато іншого.

У 2020 році на «Громадський бюджет» було подано 120 проєктів, серед яких перемогли 22. За них проголосували понад 19 тис. запоріжців, які й обрали кращі ідеї для втілення.
А серед переможців-2019 – комплекс майданчиків «Територія щасливого дитинства» у школі №95. Авторами проєкту стали батьки школярів та педагогічний склад закладу. Згідно з Положенням конкурсу, проєкт слід було реалізувати протягом 2020 року. І ось у грудні 2020 р. завершили будівництво та відкрили інфраструктурний об’єкт.

Новий майданчик подобається усім

Як розповіла директорка запорізької загальноосвітньої школи №95 Олена Огібалова, їхній проєкт «Територія щасливого дитинства» набрав 969 голосів вболівальників. Проте конкуренція була жорстка, і кожен голос був вагомим. На втілення задуму з бюджету міста виділили майже 1 млн грн.

– Наша «Територія щасливого дитинства» складається з 3 локацій. Це майданчик для активного рухливого відпочинку дітей, де розміщена ігрова зона з безпечним гумовим покриттям. Він називається «Майданчик непосидючих мрійників». Потім йде «Паркова зона» – локація для відпочинку зі встановленими лавами. І «Майданчик маленьких дослідників» для проведення уроків, занять, тренінгів на свіжому повітрі, – уточнює Олена Огібалова.

Дитячий майданчик у 95-й школі відповідає всім сучасним нормам. Він вже встиг стати улюбленим місцем проведення навчальних занять, тренінгів та дозвілля учнів.

– Діти, які відвідують групу подовженого дня, із задоволенням проводять тут час. Учні початкової та середньої ланок зустрічалися з працівниками МВС України в межах програми «Шкільний офіцер». Регулярно тут проводили уроки на свіжому повітрі, – розповіла директорка.

За словами директора департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслава Романчука, за час існування конкурсу «Громадський бюджет» до нього приєднались вже багато закладів освіти Запоріжжя – у кожного з них дуже цікавий проєкт, який має право на життя.

– Спільні зусилля здатні змінити життя в рідному місті на краще. І цей майданчик цьому доказ. Він став улюбленим осередком дозвілля і творчості не тільки для учнів школи №95, але й для мешканців прилеглих до закладу будинків. Таким чином ми отримали ще один гарний інфраструктурний об’єкт завдяки громадським ініціативам, – підкреслив він.

У департаменті освіти і науки зазначають: проєкт «Громадський бюджет» діятиме і цього року. Участь у ньому можуть взяти всі заклади освіти. Ініціювати власні програми, що будуть цікаві та корисні для міста, може кожен запоріжець особисто.

Читайте також: 8 найцікавіших пам’ятників та пам’яток Запоріжжя – фото