Показник заповненості ліжкового фонду в лікарнях для хворих на COVID-19 один з найнижчих по всій країні

Під час суботнього брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов відзначив Запорізьку область як регіон, в якому зайнята найменша кількість ліжок – 3,6%. Тоді як найбільший показник захворюваності мали регіони зі значним поширенням коронавірусної інфекції. Зокрема, у Києві виявились заповненими більше половини (52%) ліжок, у Лівівській області – 52,8%, у Чернівецькій – 52,4%, в Івано-Франківській – 48,8%.

Запоріжжю вдається зберігати цю позитивну тенденцію. Так, станом на сьогодні в лікарнях регіону, які визначені опорними для прийому хворих з коронавірусом зайняті лише 5,7% ліжок. Нижчий показник має лише Житомирська область. Про це відчать дані сайту міністерства охорони здоров’я.

Такого результату вдалося досягти завдяки вчасно вжитим міською владою заходам щодо недопущення поширення небезпечної інфекції. Як писав сайт “Запорозька Січ”, ще на початку епідемії коронавірусу в Україні, з бюджету Запоріжжя були виділені 100 млн грн на додаткове оснащення міських лікарень та захист медичних працівників. За ці кошти були придбані засоби індивідуального захисту, антисептики, дезрозчини, тест-системи для виявлення коронавірусу. Також закуповувалось дороговартісне обладання для лікування хворих з пневмонією, апаратура для стеження та діагностики. Завдяки цьому запорізькі лікарні забезпечені всім необхідним для порятунку та лікуваня хворих на коронавірус, а в регіоні – такий низький показних заповненності ліжкового фонду.

Читайте також: Реанімації запорізьких лікарень оснащують надсучасним обладнанням