Вже у жовтні в міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги має запрацювати новий ангіограф

Таке завдання поставив своєму заступнику Анатолію Пустоварову міський голова Володимир Буряк під час виїзної наради до медичного закладу.

Запоріжжя давно потребує сучасного ангіографа, адже цей апарат дозволить діагностувати та лікувати серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання на новому високому рівні. Тож на травневу сесію міської ради, за дорученням Володимира Буряка, було винесено проект рішення щодо виділення 22,5 мільйона гривень на його придбання.

– Я дякую депутатам Запорізької міської ради за те, що вони підтримали таке важливе для міста рішення. Сьогодні я поставив завдання своєму заступнику Анатолію Пустоварову, щоб ангіограф був закуплений, встановлений та запрацював не пізніше жовтня. Паралельно з цим персонал цієї установи має пройти навчання, аби з моменту, коли апарат поступить до лікарні, вони вже працювали з ним у повному обсязі, – заявив Володимир Буряк.

Наразі підготовчі роботи до встановлення агіографічного обладнання тривають.

– Ангіограф буде встановлено у приміщенні фізіотерапевтичного відділення. Кошти на ремонт кабінету вже виділено, тож ми плануємо його зробити за півтора-два місяці. Також оголошено тендер на придбання ангіографа, і вже восени цей апарат буде боротися з такими серйозними захворюваннями, як інсульт та інфаркт, крім цього він стане незамінним під час обстеження та оперування всіх судин, – зазначив Анатолій Пустоваров.

Важливим питанням наради стали результати оновлення медичного обладнання лікарні. Протягом  2016-2018 років у лікарні з’явився комп’ютерний томограф, ендоскопічна техніка, обладнання для малоінвазивних операцій в урології, 3 рентгеноскопічні системи, 30 моніторів пацієнта, 16 сучасних апаратів штучної вентиляції легень, 10 дефібриляторів тощо. Усього діагностичного та лікувального обладнання було придбано на суму понад 46 млн грн.

Уся техніка активно використовується і рятує життя тисячам пацієнтів. Так, наприклад, за весь період на КТ проведено майже 17 тис. досліджень більш ніж 11,6 тис. пацієнтів. А завдяки високотехнічному ендоскопічному обладнанню, яке було закуплено у 2018 році, майже 550 хворим на сечокам’яну хворобу надали найсучаснішу малоінвазивну допомогу, що скорочує термін лікування і строки непрацездатності.

– Сьогодні ми перевірили ті зміни, які відбулися в цьому медичному закладі завдяки міській програмі, що була прийнята у 2016 році. Результати вже є. Значною мірою оновлене обладнання рентгенологічного відділення. Майже завершили програму щодо урологічного відділення, – зазначив Володимир Буряк.

На 2019 рік, крім агіографічної системи, очікуються ще нові придбання. Серед них цифровий рентгенапарат на 2 робочих місця та С-дуга для оснащення травматологічної операційної.

Однак лікарня потребує більш глобального оновлення.

– Як бачите зміни є, і запоріжці вже відчули це. Але цій лікарні необхідне не тільки точкове оновлення обладнання чи цілих відділень. Масштабного ремонту потребує сама будівля. Це немалі кошти – близько 100 млн грн – і міський бюджет не в змозі покрити такі витрати. Хочу сказати, що Запоріжжю необхідні люди у Верховній Раді, які будуть відстоювати інтереси наших містян, – підкреслив міський голова.

Читайте також: У Запоріжжі планується масштабна реконструкція басейну «Салют»