У Запоріжжі впроваджується повне реформування бібліотек

Міська влада виділила кошти на реконструкцію та осучаснення запорізьких читалень. 25 червня Централізованій бібліотечній системі було передано мільйон гривень на закупівлю більше 6 тисяч сучасних книжок для дорослого та дитячого населення.

Бібліотекари у захваті – література дуже цікава та матиме попит у читачів, кількість яких за останній час значно зросла.

Представник команди Володимира Буряка, його профільний заступник Анатолій Пустоваров переконаний, що у запорізьких бібліотек велике майбутнє. Але для надання якісних і затребуваних інформаційних послуг потрібна постійна підтримка з боку влади.

– У всьому світі бібліотеки є культурними, науковими та історичними центрами. Свого роду магнітами, які притягують до себе людей. А так як ми прагнемо до того, щоб бути культурним та інтелектуальним центром, то повинні всіляко підтримувати наші бібліотеки, розвивати їх. Сьогоднішній день ставить серйозні завдання перед бібліотеками. Не треба змагатися з інтернетом, а використовувати його можливості. Щоб запорожці отримували максимум інформаційних послуг. Упевнений, що такі завдання під силу працівникам наших бібліотек. А місто докладе всіх зусиль, щоб забезпечити їх усім необхідним, – сказав Анатолій Пустоваров.

Як розповів директор департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергій Білов осучаснення запорізьких бібліотек проходить не лише через систематичне оновлення бібліотечного фонду, але й за рахунок дизайнерського ремонту та впровадження системи електронного читацького квитка.

– Ми поєднали 37 міських бібліотек у єдину мережу та створили для них спільний бібліотечний фонд та єдиний електронний читацький квиток. Запоріжці зареєструвавшись в одній бібліотеці мережі, зможуть користуватися усіма. Також ми оцифрували усі книги, тож читач може легко знайти цікаву для себе книгу у електронній базі, – розповів Сергій Білов. – Також ми розробили бібліотечну айдентику, спільний сучасний дизайн та виконаємо реконструкцію трьох бібліотек у цьому році. Та вже розраховуємо видатки на ремонт ще двох бібліотек.

Директор Централізованої бібліотечної системи для дорослого населення Ірина Лень розповіла, що на сьогодні змінюється сама концепція бібліотеки.

– Тепер це не просто місце для зберігання книг, але й місце для спілкування, соціальних проектів, дискусій, отримання альтернативної освіти та зустрічі з авторами.

Завдяки зміні бібліотечної концепції у нас за останні місяці значно збільшилася кількість відвідувачів. Зараз у бібліотечному фонді більше 100 тис. екземплярів книг, більш того останнім часом міська влада серйозно зайнялася його оновленням. Нещодавно ми на мільйон гривень закупили книги по філософії, психології, бізнесу, особистому розвитку. Ці книги дуже актуальні та користуються попитом у молоді, студентів, представників бізнесу. Тепер ми знову закупимо дорогі та цікаві книги, які будуть користуватися попитом. Також у нас передбачені зустрічі з письменниками та презентація книг авторів, які були учасниками подій на Сході України, – розповіла Ірина Лень.

Нагадаємо, в Олександрівському районі відремонтували Центральну міську бібліотеку для дорослих.

Читайте також: У запорізькій школі відкрили новий навчальний клас.