Спеціалісти перевірили дитячі іграшки, які були вилучені під час перевірки

Працівники відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області під час проведення планової перевірки у одного із розповсюджувачів дитячих іграшок встановили факт продажу продукції, на маркуванні та пакуванні якої був відсутній знак відповідності технічним регламентам.

Виробник та імпортер не вказав на іграшці своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу. Окрім того, не було забезпечене супроводження іграшки інструкціями та інформацією щодо безпечності згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

Зразки іграшок були відібрані для проведення відповідної експертизи. Лабораторні висновки показали, що лялька та два конструктори не відповідали вимогам ДСТУ EN 71-1:2015 «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні і фізичні властивості» по показнику – маркування. Так, на підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів дані іграшки становлять низький рівень загрози. За результатами перевірки було тимчасово заборонено продавати відповідні іграшки та виписаний штраф, інформує ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Спеціалісти звертають увагу батьків на те, що, вибираючи іграшку для своєї дитини, перш за все необхідно уважно вивчити наявні на ній маркування.