Міський голова Володимир Буряк вважає, що планових відключень тепла під час опалювального сезону не повинно бути

Керівництву концерну «Міські теплові мережі» міський голова Володимир Буряк доручив розробити пропозиції, реалізація яких сприятиме наведенню ладу у цій сфері. Це питання розглядалося сьогодні на нараді, яку провів міський голова. Вона була присвячена проходженню опалювального сезону в Запоріжжі. У нараді взяли участь керівники концерну «МТМ», департаменту ЖКГ міської ради.

Міський голова наголосив, що за звітами профільних служб опалювальний сезон у Запоріжжі проходить без проблем. Однак зовсім іншу картину можна побачити під час спілкування з запоріжцями.

– У мене ж складається враження, що ситуація не така вже й райдужна. Перш за все на основі тієї інформації, яка надходить від запоріжців – під час особистого спілкування, через публічну сторінку у соціальній мережі «Фейсбук», до контакт-центру «15-80». Перше питання, яке виникає – чому практично кожного дня у нас 8-10 будинків на деякий час відключають від опалення, – зазначив Володимир Буряк.

Представники концерну «МТМ» висловили свою позицію з цього приводу. Було зазначено, що тепловики проводять планові роботи для усунення та попередження аварійних ситуацій. Саме з цим пов’язані тимчасові відключення опалення. Роботи виконуються тоді, коли дозволяють погодні умови. Однак з такою точкою зору не погодився міський голова.

– У моєму розумінні так званих «планових» відключень під час опалювального сезону не повинно бути. Вся необхідна підготовка мала бути проведена до старту опалювального сезону, адже всі служби підписували акти готовності теплових мереж. Зрозуміло, що можуть бути окремі випадки через виникнення аварій, але це не повинно перетворюватися у систему, – сказав Володимир Буряк.

Представники концерну наголосили, що у рамках наявного фінансування всі заплановані роботи при підготовці до опалювального сезону були виконані. У поточному році обсяги ремонтних робіт планують збільшити. У тому числі й завдяки допомозі, яку надає концерну міський бюджет.

За підсумками наради міський голова поставив завдання керівництву концерну «Міські теплові мережі» розробити пропозиції щодо уникнення «планових» відключень в опалювальний період. Також тепловики повинні підготувати пропозиції щодо плану капітальних ремонтів мереж у 2019 році.

– Перше – підготуйте у тижневий термін пропозиції щодо зменшення кількості так званих «планових» відключень в опалювальний період, скорочення їх часу. Запоріжці підняли важливу проблему, на яку ми не маємо права не відреагувати. Необхідно максимально зменшити незручності від таких відключень для городян. Друге – всі масштабні ремонти на теплових мережах мають виконуватись у міжопалювальний період. Тому чекаю від вас пропозицій – які роботи з ремонту мереж необхідно виконати у кожному районі вже цього року. Їх потрібно розпочинати зразу ж після завершення цього опалювального сезону, – заявив Володимир Буряк.