У запорізьких лікарнях завдяки електронній системі Helsi, можна записатися на прийом до лікаря через інтернет

З ініціативи Володимира Буряка в місті створена спеціальна програма, в рамках якої у всіх лікарнях міста проведено безпровідний інтернет, встановлено обладнання, закуплено програмне забезпечення. Як все це працює, перевірив заступник міського голови, представник його команди Анатолій Пустоваров в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №10.

Більше 120 тисяч дорослих та маленьких мешканців Вознесенівського та Дніпровського районів обслуговує ця лікарня. За словами головного лікаря ЦПМСД №10 Тетяни Глотової, щодня майже дві сотні людей користуються послугою електронної черги. Половина пацієнтів записується до лікаря через інтернет.

– Зараз на прийом до лікаря можна записатися трьома способами: через мобільний додаток, по телефону і безпосередньо в реєстратурі. У лікарні також встановлені роутери бездротового інтернету. Є в нас і система відео спостереження, – зазначила головлікар.

Анатолій Пустоваров відзначив, що на сьогодні комп’ютеризація лікарень є ключовим питанням для міської влади. Для цього в бюджеті передбачені десятки мільйонів гривень. У всіх запорізьких лікарнях першого рівня система електронного обліку пацієнтів запрацює до вересня.

– На закупівлю тисячі комп’ютерів ми виділили 20 мільйонів гривень. Це дозволить працювати всім запорізьким лікарням з електронними картами пацієнта вже з осені. Програмне забезпечення громаді Запоріжжя обійшлося в 5 гривень на 5 років.

Інформаційна система Helsi, про яку йде мова, дозволяє організувати запис пацієнта, облік візитів, медичних обстежень, призначень, а також виписку рецептури на пільгових умовах і облік робочого часу лікарів , – зазначив Анатолій Пустоваров.

Головний лікар Тетяна Глотова розповіла, що невдовзі буде відкрито денний стаціонар на 20 ліжок, якого до цього не було в Центрі №10. У приміщенні зараз йде ремонт.

– Вважаю, що в сфері медицини ми взяли хороший темп. Однак запущені програми повинні працювати мінімум 5-7 років, щоб ми змогли подолати той стан, в яких лікарні перебували довгі роки. Повинно бути і сприяння з державного бюджету, адже міський бюджет не може забезпечити всі потреби медицини, – сказав Анатолій Пустоваров.