Представники Запорізької області підписали протокол про наміри з Інженерною палатою федеральної землі Саксонія-Ангальт щодо співпраці у створенні міжнародної спілки «Інженерна палата Запорізької області».

Цей меморандум про співпрацю підписали також директор перспективного розвитку доктор Райнер Бергер, президент Асоціації органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області» Олег Кузьменко та представник Агенції регіонального розвитку області Кирило Шамілов.

Головна мета створення міжнародної Інженерної палати – налагодження співпраці в галузі підготовки інженерів, техніків і кваліфікованих робітників у Запорізькій області, а також у сфері інжинірингу та технологій. Комплекс заходів з консалтингу і навчання дозволить забезпечити європейські стандарти якості в інженерній професії. У більш далекій перспективі будуть опрацьовані санація будівель, техніко-економічне обґрунтування Енергетичного плану Запоріжжя на 2014 – 2030 роки та інше.

За даними директора Інженерної палати Саксонія-Ангальт Райнера Бергера, палата  заснована у 1991 році у федеральній землі Саксонія-Ангальт на підставі закону про інженерну діяльность. Нині, як орган професійного самоврядування, вона представляє інтереси близько двох тисяч інженерів. Її головними завданнями є забезпечення професійного навчання та підвищення кваліфікації; видача сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію; атестація, визнання, призначення експертів та навіть участь у законодавчій діяльності і підготовка висновків для державних органів влади та судів.

До речі, ця Інженерна палата стане першою в Україні. Зважаючи, що проект є міжнародним, він допоможе використовувати німецький досвід у Запоріжжі, таким чином буде створено нову європейську платформу для покращення якості будівництва, реалізації проектів Інженерної палати.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ