У прес-центрі «Журналіст» відбувся брифінг заступника обласного військкомісара по роботі з особовим складом Михайла Логвінова з журналістами регіональних ЗМІ з питань призову юнаків на строкову військову службу, прийняття громадян на військову службу за контрактом та відправки резервістів оперативного резерву першої черги на навчальні збори.

Осінній призов

Полковник Михайло Логвінов повідомив, що в Запорізькій області триває підготовка до призовної кампанії «Осінь-2016», яка розпочнеться першого жовтня та закінчиться 30 листопада. Лави Збройних Сил України та інших військових формувань поповнять 560 запорізьких призовників: 240 – Збройні Сили України, 280 – Нацгвардії України і 40 – Держспецслужби транспорту. Комплектуються призовниками частини Збройних Сил України і Державної спеціальної служби транспорту за екстериторіальним принципом, а частини Нацгвардії – територіальним.

Перша відправка молодого поповнення з обласного збірного пункту до лав Збройних Сил України відбудеться четвертого жовтня. 15 юнаків призивного віку поповнять лави військової частини Повітряних сил Збройних Сил України, розташованої на території Львівської області. Остання відправка відбудеться 24 листопада, дві військові команди відправлять до Держспецслужби транспорту в Чернігівській області та до військ-частини Нацгвардії України, яка розташована в обласному центрі.

15 найкращих призовників Запорізької області 9 листопада 2016 року поповнять лави елітного підрозділу Збройних Сил України – Окремий полк Президента України. В подальшому всі військовослужбовці, призвані на строкову військову службу, проходити-муть службу в пунктах постійної дислокації військчастин, жоден військовослужбовець строкової військової служби до виконання бойових завдань в АТО на території Донецької та Луганської областей залучатися не буде. Строки служби: для солдатів і матросів, які мають середню освіту – 18 місяців, осіб, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст, магістр – 12 місяців.

Контрактна служба

Також у Запорізькій області продовжується відбір кандидатів на військову службу за контрактом до лав Збройних Сил України. Станом на 20 вересня 2016 року на посади рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом прийнято понад 2000 осіб, планове завдання на IIІ квартал поточного року складає 760 осіб. Зараз 670 чоловік уклали контракти на проходження військової служби.

Резервісти

28-30 вересня 2016 року відбудеться 16 цикл відправки резервістів до навчальних центрів Збройних Сил України. На збори буде залучено майже 500 резервістів до високомобільних десантних військ ЗС України, і триватимуть вони з 24 вересня по 6 жовтня 2016 року. Навчальні збори резервістів проводяться з метою перевірки готовності військових частин у разі необхідності доукомплектувати бойові підрозділи військовозобов’язаними зі складу оперативного резерву 1-ї черги, а також для відновлення практичних навичок і вмінь резервістів за їх військово-обліковими спеціальностями та участі резервістів у бригадних навчаннях з бойовою стрільбою. Під час зборів ніхто з резервістів до зони АТО направлятися не буде, по закінченню зборів вони повернуться до своїх повсякденних справ.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ