У середу, 23 березня, в засіданні депутатської комісії з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та запобігання корупції Запорізької міськради взяли участь депутати Андрій Согорін (голова комісії), Володимир Москаленко, Олена Сідельникова та Олег Корольов. Крім того, на засідання завітали їхні колеги: Геннадій Фукс (голова комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі та захисту прав споживачів) та Ігор Чумаченко (голова комісії з питань комунальної власності, приватизації та земельних відносин).

Під час засідання комісії депутати заслухали проект який презентували представники департаменту освіти і науки, щодо відновлення функціонування дитячого садка № 100 “Гармонія”. Будівля дитсадка розташована на вулиці Харчовій. Усі витрати на капітальний ремонт будівлі повністю взяло на себе товариство міжнародного співробітництва GIZ із Німеччини.

Дитсадок було зачинено ще 1997 року в зв’язку з аварійним станом та передано в оренду мисливському клубу “Фенікс”. А в останні роки будівля зовсім не використовувалася – відсутні інженерні мережі та комунікації. Наразі в Запоріжжі (зокрема, в Шевченківському районі, де розташована будівля дитсадка) існує нагальна потреба у створенні дошкільного навчального закладу з метою розв’язання проблеми забезпечення дітей місцями в дитсадках. Адже найближчі дошкільні заклади працюють із значним перевантаженням (на 100 місцях виховують 155-165 дітей), що не відповідає санітарно-гігієнічним та педагогічним вимогам виховання маленьких містян.

Пересвідчившись, що необхідні документи (статут дошкільного навчального закладу та інші) в наявності, депутати дали згоду на створення юридичної особи – дитсадка “Гармонія”. Планується, що новий заклад прийме 80-100 малюків.

Також депутати дали “добро” проекту рішення “Про затвердження прдграми надання шефської допомоги військовим комісаріатам, військовим частинам Збройних Сил України і Нацгвардії та покращання матеріально-технічного стану органів Служби безпеки України і Служби з надзвичайних ситуацій України на 2016 рік”. За словами представниці департаменту фінансової політики міськради Олени Шулунової, мета цієї програми – допомога підрозділам СБУ, військовим частинам, там та ДСНС у розв’язанні проблем матеріально-технічного забезпечення. Загальна сума допомоги на 2016 рік – 5 мільйонів 925 тисяч гривень. Левову частку грошей, згідно з проектом, отримає УСБУ в Запорізькій області на придбання спецобладнання та техніки – 2,5 мільйона гривень. Підрозділам військових комісаріатів Запоріжжя піде понад 840 тисяч гривень. Головне управління ДСНС області “розбагатіє” на 935 тисяч гривень. Військова частина 3033 Нацгвардії отримає 280 тисяч гривень, військова частина 3026 Нацгвардії – майже 650 тисяч гривень. Військова частина В0105 Збройних Сил – 611,5 тисячі гривень, а в/ч А1451 Збройних Сил – 108,2 тисячі гривень.

Депутат Геннадій Фукс презентував колегам проект програми розвитку земельних відносин у Запоріжжі на 2016 рік. Цей документ дозволить затвердити нову економічно обгрунтовану нормативно-грошову оцінку земель міста, покращити бізнес-клімат серед малого, середнього та великого бізнесу, стабілізувати платежі за землю, а відтак – поповнити бюджет Запоріжжя. Депутати проголусували “за”.

Під час засідання народні обранці обговорили ще низку проектів, що їх винесуть на розгляд найближчої сесії міськради 30 березня.