Першим питанням порядку денного комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів стала доповідь директора департаменту економічного розвитку Наталі Новак щодо економічного та соціального розвитку Запоріжжя у 2016 році.

Так за інформацією очільниці департаменту, програма базується на комплексі галузевих прогнозів та статистичних матеріалів. Програмою визначено цілі, завдання, пріоритетні напрямки та очікувані результати розвитку міста у 2016 році. Вона має кілька розділів. Це, зокрема, «Основні показники економічного і соціального розвитку м. Запоріжжя на 2016 рік», «Основні показники діяльності підприємств комунальної власності міста», «Заходи щодо забезпечення виконання завдань програми економічного і соціального розвитку м. Запоріжжя на 2016 рік» та інші.

Програма реалізовуватиметься шляхом тісної співпраці органів місцевого самоврядування, міської ради та громадських організацій. Розпочинаючи обговорення доповіді, голова комісії Руслан Божко зазначив, що даний проект рішення є свого роду прототипом стратегії розвитку міста. Оскільки формально стратегія розвитку як цілісний документ відсутня, то план розвитку, запропонований на обговорення й прийняття депутатському корпусу на черговій 4-й сесії, повинен стати базою для більш грунтовного планування життя міста на багато років уперед. Сьогодні ж, на думку голови комісії, запропонований проект рішення поки не сприймається як повноцінна стратегія. Тому дуже важливо, щоби соціально активні запоріжці в найближчий час отримали можливість ознайомитися з ним.

– Громада повинна бачити всі етапи планування та інструменти досягнення мети. Пропоную після сесії, на якій буде прийнято програму, повернутися до цього питання та зробити публічну презентацію плану розвитку міста в поточному році в більш адаптованому й зрозумілому для запоріжців форматі, – зазначив Руслан Божко.

Продовжуючи дискусію із зазначеного питання, депутат Олександр Константинов зауважив, що план розвитку потребує більш чітких цілей. Крім того, на його думку, до планування потрібно обов’язково залучати депутатів ради, чого, на жаль, не відбулося.

У підсумку комісія підтримала проект соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 та протокольно доручила відповідним підрозділам виконкому продовжити роботу над документом з урахуванням зауважень членів комісії.

Бурхливе обговорення депутатів викликало ще одне профільне «бюджетне» питання, а саме проект положення про кошти, які виконком може витрачати без сесійних рішень.

Нагадаємо, що на минулій сесії запропонований проект викликавчимапо питань у сесійній залі, тому потребував уточнень та доповнень. І знов у депутатів виникла низка питань щодо наданого комісії положення. Зокрема, щодо розміру фонду та особливо статей, на які можуть витрачатися кошти. У підсумку було прийнято рішення доопрацювати положення з урахуванням пропозицій фракцій та депутатських комісій.

Загалом на засіданні постійної комісії було розглянуто понад 40 питань порядку денного, значна частина з яких розглядатиметься на 4-й сесії Запорізької міськради.

У засіданні комісії взяли участь депутати Сергій Балашов, Віталій Тишечко, Юрій Орєшкін, Роман Таран, Олександр Константинов, Дар’я Трюхан та заступник міського голови Валентина Малиш. Вів засідання її голова Руслан Божко.