Запорізькі театри підготували до 27 березня, Міжнародного дня театру,  вистави та прем’єри. Головною подією обіцяє стати показ прем’єри “Гетьман Мазепа” в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара.

Це – драма на дві дії Б.Лепкого, інсценізація Є.Головатюка, Б.Селезньова, над якою працює головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Євген Іванович Головатюк.

– Запевняю, це буде просто грандіозно! – сказав на прес-конференції перед святрм головний режисер театру імені В. Магара Євген Головатюк. – Наші подальші плани – українська драматургія та література. Хочемо поставити п’єсу “Приборкання норовливого” Ярослава Стельмаха. Це – син письменника Михайла Стельмаха, на жаль, він трагічно загинув. Ми з ним дружили. “Приборкання норовливого” – це оригінальна п’єса у віршах, її буде ставити режисер-постановник Віктор Попов. Друга українська п’єса – “Для домашнього вогнища” Івана Франка, цією постановкою ми готуємося до ювілею письменника. Думаємо поставити п’єси про Сагайдачного, про Івана Сірка, але не вистачає фінансування.

Головною проблемою, що заважає постановці нових вистав, Євген Головатюк назвав відсутність дотацій з бюджету. Раніше їх виділяли, а зараз театр вкладає в нові спектаклі те, що сам заробляє. Тим часом, за словами Євгена Івановича, тільки за останні півроку вартість матеріалів зросла в три рази. А в театрі імені В. Магара завжди створювали гарні декорації і костюми, що, природно, вимагає витрат.

Тож, шановні глядачі, час підтримати театри своїми візитами!

Фото: www.facebook.com