У запорізьких багатоповерхівках налічується кілька тисяч ліфтів. Багато з них вичерпали термін експлуатації, прослуживши 25 і більше років, і потребують заміни. Стан ліфтів – одне з головних питань в житловому господарстві, адже вони є об’єктами підвищеної небезпеки.

Вартість нового ліфта становить сотні тисяч гривень. У мешканців просто немає коштів, щоб виконати заміну ліфтів у своєму будинку за свій рахунок. Змінити на краще ситуацію з ліфтовим господарством міста можна тільки за рахунок залучення бюджетних коштів. Згоден з цим і міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

– Міський бюджет буде продовжувати фінансувати частковий капітальний ремонт житлового фонду в Запоріжжі за трьома напрямками. Це заміна ліфтів та внутрішньобудинкових інженерних мереж, капітальний ремонт покрівель. Ці роботи вимагають значних фінансових витрат, яких у мешканців просто немає. А значить, завдання міської влади допомогти городянам в цьому питанні, не залишаючи їх сам на сам з проблемою, – зазначив Володимир Буряк.

За словами міського голови, місцева влада робить все можливе, щоб максимально збільшити фінансування капітального ремонту житлового фонду всіх форм власності. В тому числі будинків ОСББ. Однак все залежить від можливостей бюджету. Адже в місті необхідно також забезпечувати роботу шкіл і лікарень, ремонтувати дороги, фінансувати пільговий проїзд і так далі. Для цього також необхідні кошти.

– Чому ми приділяємо особливу увагу ліфтам? Не потрібно забувати, що від їх стабільної безаварійної роботи залежить не тільки комфорт мешканців. Будь який аварійний ліфт є загрозою для життя і здоров’я запоріжців, – підкреслив Володимир Буряк.

У 2016-2017 роках в Запоріжжі реалізовувалася масштабна міська програма по заміні і капітального ремонту ліфтів. За два роки понад 850 запорізьких підйомників були замінені або відремонтовані малим капітальним ремонтом. З них 358 ліфтів були замінені, в 494 ліфтах проведений малий капітальний ремонт. Відзначимо, реалізація міської програми заміни та капітального ремонту ліфтів продовжиться і в 2018 році. Кошти на це передбачені в міському бюджеті.

Відзначимо, успіхи Запоріжжя в модернізації ліфтового господарства помітили і в інших містах. Зокрема херсонські журналісти вважають, що в цьому відношенні Запоріжжя є справжнім прикладом для їхнього рідного міста.