Електропостачання ліфтів, які були відключені останнім часом, відновлять. На сьогодні таких будинків налічується сім. Це багатоповерхівки, які обслуговує КП «Запоріжремсервіс». Про це повідомив сьогодні заступник міського голови Олексій Бородай під час зустрічі з представниками кількох депутатських фракцій, проведеної за дорученням міського голови Володимира Буряка.

У заході також взяли участь секретар Запорізької міської ради Руслан Пидорич, начальник КП «Запорожремсервіс» Сергій Ращепкін.

– Це проблема не тільки «Запорожремсервіса», а й інших керуючих компаній. Просто у «Запоріжремсервіса» вона проявилася раніше. Керуючі компанії не мають можливості оплатити електроенергію, яка використовувалася для електропостачання ліфтів та місць загального користування. Причини – низький рівень оплати мешканців, а також непогашення державою заборгованостей за нарахованими субсидіями, – зазначив Олексій Бородай.

У цих умовах керуючі компанії використовували свої оборотні кошти для оплати електроенергії, виплати зарплати. Однак за два місяці цей резерв вичерпаний. Зі свого боку обленерго, не отримуючи платежів, почало відключати багатоповерхівки від електропостачання.

За словами заступника міського голови, енергетики при наявності заборгованості можуть відключати електропостачання ліфтів та місць загального користування. При цьому ними обираються будинки з найбільш низьким рівнем платежів. В ході переговорів міській влади вдалося домогтися, що обленерго буде відключати тільки ліфти, але не сходові майданчики, місця загального користування, щоб не допустити зростання травматизму мешканців у вечірній і нічний час.

– У нас сьогодні є сім будинків, в яких відключене електропостачання ліфтів. Міський голова Володимир Буряк тримає питання на особистому контролі. Проводяться наради, зустрічі з представниками обленерго. Сьогодні досягнута домовленість, що електропостачання ліфтів буде відновлене найближчим часом, – підкреслив Олексій Бородай.

Заступник міського голови наголосив, що проблема виникла не вчора. Питання по окремих будинках вирішуються в робочому порядку. Однак проблема буде зберігатися, поки не вирішиться питання з погашенням боргів по субсидіях, не підвищиться рівень платежів населення.

– На місяць «Запоріжремсервіс» платить за електроенергію близько 1,6 мільйона гривень. Це при тому, що заборгованість держави по субсидіях перед підприємством за листопад-грудень понад шість мільйонів гривень. Цих коштів цілком би вистачило на оплату електроенергії та інші цілі, але вони поки не надійшли. При цьому і рівень платежів населення наприклад за листопад склав близько 50%, хоча зараз виставляються рахунки лише за фактично виконані роботи, – повідомив Олексій Бородай.

Заступник міського голови наголосив, що стабільність роботи керуючих компаній багато в чому залежить від платежів населення. Якщо рівень платежів залишиться низьким, то вони просто не зможуть ефективно працювати, забезпечувати надання якісних послуг.