У Запоріжжі розробляють покрокову програму створення міського лабораторного центру з виявлення коронавірусу

Про це повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці”.

– Сьогодні з самого ранку зустрівся з керівниками медичних закладів, які лікують хворих на коронавірус. Нині Запоріжжя знаходиться в жовтій зоні, в лікарнях перебуває 361 пацієнт – 180 з підтвердженим діагнозом і майже стільки ж чекають на результати тесту. Запоріжжя виділило на боротьбу з пандемією з бюджету міста 100 млн. грн. Більша частина цих коштів пішла саме на придбання обладнання, зокрема й апаратів штучної вентиляції легень. Завдяки цьому з 200 наявних апаратів ШВЛ – більше 70% експертного класу. До кінця року базові потреби медичних закладів у засобах індивідуального захисту, дезрозчинах і медикаментах закриті, – наголосив Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що попри вжиті заходи є низка проблем, які вже сьогодні потребують вирішення як на рівні міста, так і на рівні держави. Так, запорізький обласний лабораторний центр не може впоратися з тим об’ємом роботи, який є зараз – на це немає ні потужностей, ні кадрів. Тому мер Запоріжжя Володимир Буряк дав доручення розробити покрокову програму створення міського лабцентру з виявлення коронавірусу. Для нього підберуть кваліфікований персонал, також необхідно отримати відповідну ліцензію.

Крім того, за 2-3 тижні всі лікарні міста мають забезпечити максимально можливу на цей час кількість ліжко-місць із подачею кисню.

Володимир Буряк також дав доручення опрацювати питання створення власних міських інфекційних відділеннь для дорослих і для дітей. Необхідні кошти для їх облаштування передбачать в бюджеті на наступний рік.

Також у Запоріжжі активізували діяльність робочих груп з перевірки виконання карантинних заходів, у тому числі й в вихідні. На порушників будуть складати адмінпротоколи.

– Запоріжці, звертаюся до всіх вас: Ситуація з поширенням коронавірусу в місті залежить від кожного! Обов’язково виконуйте вимоги карантину! Уникайте скупчень людей, регулярно мийте руки, а за необхідності обробляйте їх антисептиком, носіть захисні маски! Якщо захворіли, залишайтеся вдома та телефонуйте сімейному лікарю! В ваших руках не лише ваше здоров’я, а й здоров’я оточуючих! – закликав містян Володимир Буряк.

Нагадаємо, станом на ранок 12 жовтня в Запорізькій області підтвердили 128 нових випадків захворювання на коронавірус та три смерті.

Читайте також: У Запоріжжі підпишуть угоду щодо покращення стану екології