Кількість хворих на COVID-19 в Запоріжжі щоденно зростає

Наразі місто знаходиться в так званій “зеленій зоні”, однак кількість нових випадків інфекції збільшується. Під час сьогоднішньої наради мер Запоріжжя Володимир Буряк поставив завдання профільним службам активізувати роз’яснювальну роботу, підвищити пильність, та вжити всіх необхідних заходів, щоб медики, які лікують коронавірусних хворих, були в безпеці, а хворі в повній мірі отримували необхідну допомогу. Про це міський голова повідомив на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці”.

– На сьогодні в місті зареєстровано 643 випадки захворювання, 14 запоріжців померли, 451 одужали. Люди вже звикли до карантину та розслабилися. Більшість навіть не носить захисні маски в громадських місцях і в транспорті. Розумію, що свою справу в цьому зробило й спекотне літо. Проте розслаблятися зарано! Хвороба не відступила! Ситуація може змінитися в будь-який час. Тож місто має бути готове до всіх можливих сценаріїв розвитку подій, – зазначив Володимир Буряк.

Серед причин росту захворюваності  міський голова назвав збільшення контактних осіб, адже люди зустрічаються, відвідують кафе, кінотеатри, ринки, нічні клуби, гуртки, поїздки на відпочинок як у межах країни, так і закордон, і ігнорування умов карантину. Все це призводить до того, що кількість хворих постійно зростає та в країні фіксуються нові антирекорди.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк нагадав, що на боротьбу з коронавірусом з бюджету міста було виділено 100 млн. грн. Їх спрямували на забезпечення медиків запасами засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, антисептиків, закупівлю швидких та ПРЛ-тестів на виявлення коронавірусної інфекції, низку сучасного обладнання. Як писав сайт “Запорозька Січ”, до 63 існуючих апаратів штучної вентиляції легень додатково були придбані ще 25 апаратів і моніторів пацієнта. Також місто надало апарати ШВЛ для Запорізької обласної інфекційної лікарні. Лікарні Запоріжжі поповнились рентгенівською мобільною системою з цифровим детектором зображення, двома УЗД-апаратами експертного класу, завдяки яким лікарі максимально швидко можуть побачити повну картину стану легенів пацієнтів, що вкрай важливо при діагностуванні та лікуванні коронавірусу. Крім цього 4-й пологовий будинок отримав дитячий апарат ШВЛ експертного класу для порятунку новонароджених з патологією легень. Також міські лікарні отримали партію базових ліків і медичних препаратів для реанімацій.

Читайте також: Як за 4 роки змінився транспорт в Запоріжжі