Всього за добу в Україні з’явиться 1 млн нових дерев

Людство не треба вже переконувати у необхідності протистояти різкій зміні клімату, що стається через нашу життєдіяльність. До того ж протягом останніх десятиліть цей процес розвивається лавиноподібно. Тож на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, щоб призупинити цей процес, оголосили про ініціативу висадки 1 трлн дерев до 2030 року, яку підтримали всі передові країни світу, в числі яких – Україна.

20 березня акція з висадження дерев відбудеться по всій Україні та нашому місті. В цей день планують висадити 1 млн дерев, у тому числі в Запоріжжі – близько 10 тис. Місто поділили на 7 локацій, модераторами акції виступлять глави районів. В акції братимуть участь школярі, громадські діячі та всі охочі жителі міста.Підприємці на нараді по екопроєкту

Довідково

На генплані Запоріжжя вже визначені місця, де до 2030 року мають бути розбиті нові великі сквери. Таким чином, в кожному районі міста 20 березня будуть закладені по 2 сквери – всього 14. Планується, що в кожному з них висадять до 100 дерев.

Крім того, з’являться нові зелені майданчики в Ботанічному саду та Дубовому гаю. Лікувальні заклади планують висадити до 1000 дерев на своїх територіях, ОСББ також будуть висаджувати саджанці біля своїх будинків. На акцію по озелененню міста виділено 1 млн 300 тис. грн.

Головна ж ідея полягає в тому, щоб залучити до процесу відновлення легенів міста не тільки максимальну кількість жителів, але й організації, які б сприяли придбанню та висадці дерев.

– Промпідприємства підписали договір з містом, де взяли на себе зобов’язання щорічно висаджувати дерева, і цього року ми хочемо, щоб вони теж взяли участь в акції. Або можна приєднатися до розбивки вже визначених скверів у районах, або можна озеленити інші території поблизу підприємств, – зазначив радник міського голови Валерій Еделєв.

Эделев

Весняна висадка дерев є більш ризикованою, аніж осіння, адже потребує регулярного догляду та поливу. До того ж на території області спостерігається щорічне потепління

 Тож виникає питання: через те, що клімат у нас стає все посушливішим, чи зроблено відповідну поправку на сорт дерев, які планується висаджувати?

 – Це питання дуже актуальне не тільки для нашого міста, а й для інших регіонів країни. Сьогодні ті сорти дерев, що висаджувалися на початку минулого століття, вже не підходять для нашої кліматичної зони. Тому поправки, звичайно, зроблені. А на березневій сесії ЗМР ми приймаємо програму, яка передбачатиме можливість міського господарства пристосуватися до тих змін клімату, який зараз відбувається на земній кулі, – сказав Валерій Еделєв.

Так, на найближчому екофорумі, який відбудеться в місті, ця програма вже буде презентована. Планується, що там міський голова Запоріжжя Володимир Буряк спільно з представником європейської спільноти (це буде європейський комісар або посол) підпишуть програму міста під назвою «Запоріжжя 30-30-30». Там говориться про те, що до 2030 року місто бере на себе зобов’язання знизити парникові викиди газу до 30% і зробити значні зміни серед постачальників електро-, теплової та газової енергії на альтернативні джерела чистої енергії.

Читайте також: Як у Запоріжжі ялинки за київським методом обрізали