Всього за добу в Україні з’явиться 1 млн нових дерев
Людство не треба вже переконувати у необхідності протистояти різкій зміні клімату, що стається через нашу життєдіяльність. До того ж протягом останніх десятиліть цей процес розвивається лавиноподібно. Тож на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, щоб призупинити цей процес, оголосили про ініціативу висадки 1 трлн дерев до 2030 року, яку підтримали всі передові країни світу, в числі яких – Україна.
20 березня акція з висадження дерев відбудеться по всій Україні та нашому місті. В цей день планують висадити 1 млн дерев, у тому числі в Запоріжжі – близько 10 тис. Місто поділили на 7 локацій, модераторами акції виступлять глави районів. В акції братимуть участь школярі, громадські діячі та всі охочі жителі міста.
Довідково
На генплані Запоріжжя вже визначені місця, де до 2030 року мають бути розбиті нові великі сквери. Таким чином, в кожному районі міста 20 березня будуть закладені по 2 сквери – всього 14. Планується, що в кожному з них висадять до 100 дерев.
Крім того, з’являться нові зелені майданчики в Ботанічному саду та Дубовому гаю. Лікувальні заклади планують висадити до 1000 дерев на своїх територіях, ОСББ також будуть висаджувати саджанці біля своїх будинків. На акцію по озелененню міста виділено 1 млн 300 тис. грн.
Головна ж ідея полягає в тому, щоб залучити до процесу відновлення легенів міста не тільки максимальну кількість жителів, але й організації, які б сприяли придбанню та висадці дерев.
– Промпідприємства підписали договір з містом, де взяли на себе зобов’язання щорічно висаджувати дерева, і цього року ми хочемо, щоб вони теж взяли участь в акції. Або можна приєднатися до розбивки вже визначених скверів у районах, або можна озеленити інші території поблизу підприємств, – зазначив радник міського голови Валерій Еделєв.
Весняна висадка дерев є більш ризикованою, аніж осіння, адже потребує регулярного догляду та поливу. До того ж на території області спостерігається щорічне потепління
Тож виникає питання: через те, що клімат у нас стає все посушливішим, чи зроблено відповідну поправку на сорт дерев, які планується висаджувати?
– Це питання дуже актуальне не тільки для нашого міста, а й для інших регіонів країни. Сьогодні ті сорти дерев, що висаджувалися на початку минулого століття, вже не підходять для нашої кліматичної зони. Тому поправки, звичайно, зроблені. А на березневій сесії ЗМР ми приймаємо програму, яка передбачатиме можливість міського господарства пристосуватися до тих змін клімату, який зараз відбувається на земній кулі, – сказав Валерій Еделєв.
Так, на найближчому екофорумі, який відбудеться в місті, ця програма вже буде презентована. Планується, що там міський голова Запоріжжя Володимир Буряк спільно з представником європейської спільноти (це буде європейський комісар або посол) підпишуть програму міста під назвою «Запоріжжя 30-30-30». Там говориться про те, що до 2030 року місто бере на себе зобов’язання знизити парникові викиди газу до 30% і зробити значні зміни серед постачальників електро-, теплової та газової енергії на альтернативні джерела чистої енергії.
Читайте також: Як у Запоріжжі ялинки за київським методом обрізали