Концерн «Міські теплові мережі» підготував пропозиції щодо встановлення індивідуальних теплових пунктів у 801 житлових будинках, розташованих у Вознесенівському, Олександрівському та Комунарському районах Запоріжжя. Це дозволить здійснювати в багатоповерхівках «погодне» регулювання температури теплоносія, що подається в залежності від температури зовнішнього повітря.

Успішним початком реалізації даного проекту можна вважати будинок по вулиці Миру, 13, де на місці домової газової котельні обладнали тепловий пункт, який відповідає всім сучасним вимогам. Його робота вже підтвердила свою ефективність. Економія для жителів будинків склала близько 5 відсотків, для теплопостачального підприємства – 3 відсотки.

«Цей соціальний проект покликаний знизити фінансове навантаження на населення міста. Якщо у мешканців на приладах водопостачання будуть встановлені термостатичні головки, які будуть регулювати витрату теплоносіїв через прилад опалення в залежності від температури повітря в квартирі. То в сонячний час при інсталяції, головка закриється, і витрата теплоносія знизиться. Відповідно прилад обліку буде враховувати меншу кількість енергії, яка через нього пройшла, і житель отримає менші рахунки за опалення», – пояснив головний інженер філії «Міські теплові мережі» Вознесенівського району Ігор Тихенькій.

Як розповів головний технолог концерну «Міські теплові мережі» Петро Озеров, зараз, за ??дорученням міського голови Володимира Буряка, підприємством розробляється стратегічна програма енергоефективності, яка буде включати в себе ще ряд енергозберігаючих проектів.

«Головним критерієм для даних проектів, є їх окупність і щоб витрати для їх реалізації не лягли на плечі населення у вигляді підвищення тарифів. Дана програма буде розроблена протягом місяця, після чого будуть визначені пріоритетні проекти, черговість їх реалізації та джерела фінансування в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку або іншими фінансовими організаціями », – заявив Петро Озеров.

DSC_0514З урахуванням рекомендацій Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Концерном «Міські теплові мережі» в рамках виконання Інвестиційних програм також проводяться роботи зі встановлення приладів обліку в житлових будинках міста. На сьогоднішній день встановлено більше 1400 теплолічильників.

До початку опалювального сезону весь житловий фонд міста буде на 100% забезпечений теплолічильниками, а значить, жителі будуть оплачувати тільки за фактичне споживання тепла.