Біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбувся урочистий мітинг, приурочений до святкування Дня Соборності й Волі України. У заході взяли участь представники обласної й міської влади, громадськості, школярі й студенти.

Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, голова обласної ради Павло Матвієнко, міський голова Запоріжжя Олександр Сін поклали квіти до пам’ятника великому українському поетові.
Після закінчення мітингу в театрі ім. Магара відбулися врочисті збори. Перші особи області й міста поздоровили запоріжців із Днем Соборності й Волі нашої країни. 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі був оприлюднений акт об’єднання західної та східної України в єдину соборну державу. Акт злуки став реальним втіленням вікової мрії мільйонів українців про свою суверенну державу. І сьогодні це свято символізує згуртованість українських регіонів.
Поздоровляючи запоріжців із Днем Соборності й Волі, міський голова Олександр Сін відзначив:
– Ми шукаємо якусь загальнодержавну ідею, яка б змогла об’єднати наш народ, але в нас уже є така ідея – це ідея соборності. Без єдності, без соборності ми не зможемо вирішити в нашій країні жодної проблеми. Я вважаю, що ми – запоріжці – показуємо всій країні приклад такої єдності. У нашому місті живуть люди різних національностей, люди, які сповідають різну релігію, – і в нас немає конфліктів. Ми показуємо всім приклад, напевно, ще й тому, що в самому центрі нашого міста перебуває острів Хортиця. Це острів, що є своєрідним єднанням правого та лівого берегів. Я вважаю, що й це є символом єдності нашої країни. І на рівні наших родин кожний із нас розуміє: якщо в наших родинах не буде миру і єдності, ми не зможемо побудувати щасливе життя для себе, для членів наших родин, для наших дітей і онуків. Також і в державі, якщо не буде єдності й соборності, ми не побудуємо тієї держави, яка б гідно представляла Україну в Європі та світі.
На врочистих зборах люди, які своєю працею прославляють Запорізький край, були нагороджені почесними званнями, грамотами облдержадміністрації, обласної й міської рад.

За матеріалами сайту www.meria.zp.ua