18 січня голова Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Білий провів брифінг для журналістів, на якому підбив підсумки діяльності територіального відділення за результатами 2011 року.
Як повідомив голова Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, у 2011 році відділенням виявлено та припинено 13 порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, 38 порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживань монопольним становищем, 15 порушень у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, 14 – у вигляді недобросовісної конкуренції. Всього з початку 2011 року відділенням припинено 92 порушення законодавства про захист економічної конкуренції. На порушників накладено штрафів на загальну суму 927, 900 тис. грн., сплачено штрафів та пені за прострочення сплати штрафу – 661,245 тис. грн. Економічний ефект припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції склав 861,880 тис. грн.
Особлива увага у 2011 році приділялася захисту добросовісної конкуренції, прав і законних інтересів підприємців і споживачів від негативних проявів монополізму на ринках паливно-енергетичного комплексу, агропромислового комплексу, в тому числі продуктів харчування. Відділення боролося за права споживачів на ринку комплексних послуг промислового залізничного транспорту, послуг бюро технічної інвентаризації, технічного обслуговування автомобілів в період гарантійного строку їх експлуатації, житлово-комунальних послуг, ритуальних послуг, надання місць для торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами.
“Наприклад, внаслідок заходів, вжитих територіальним відділенням, знято адміністративні бар’єри, які призводили до спотворення конкуренції на ринках роздрібної торгівлі та комерційних послуг в місті Приморську. Як наслідок, усім суб’єктам господарювання (незалежно від місця їх реєстрації) створено рівні умови діяльності та можливість конкурувати між собою на відповідних товарних ринках.
Крім того, у тому ж Приморську знято адміністративні бар’єри, що обмежували вступ суб’єктів господарської діяльності на ринок послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування, – повідомив Олександр Білий.