4 квітня в Запоріжжі зроблено великий крок у реформуванні галузі охорони здоров’я. Цього дня за адресою вул. Правди, 32 в нашому місті відкрилася високотехнологічна лабораторія європейського рівня “Global diagnostic”.

 

 

 

 

В Україні такий комплекс найсучаснішого обладнання в одній лабораторії зібрано вперше. Деякі екземпляри устаткування лабораторії представлено в Україні також вперше. В діагностичному центрі “Global diagnostic” за годину може бути зроблено 600 видів досліджень і більше 1000 тестів.

Спектр аналізів дуже широкий – біохімічні, гормональні, гематологічні, імунологічні дослідження, онкомаркери. Отже, відтепер запоріжці й жителі області зможуть зробити будь-який аналіз і одержати найточніший результат у максимально короткий термін. Причому їхати в діагностичний центр їм зовсім не треба, адже в Запоріжжі відкрито 27 спеціалізованих пунктів забору крові та інших біоматеріалів практично у всіх лікувальних закладах обласного центру, згодом такі ж пункти будуть відкриті і в інших містах області.

За словами директора діагностичного центру “Global diagnostic” Олександра Павленка, лабораторія має свою власну службу доставки у вигляді спеціально обладнаних автомобілів Volkswagen із термобоксами для перевезення біоматеріалів.
“Лабораторія “Global diagnostic” має біохімічний, імунологічний та загальноклінічний відділи, що дозволяє проводити до 600 різноманітних лабораторних досліджень на найсучаснішому обладнанні. Одна із конкурентних переваг нашого діагностичного центру перед іншими лабораторіями міста полягає в повній автоматизації процесу, що зводить практично нанівець людський фактор і мінімізує робочий час. Максимальний строк надання результатів досліджень – доба, при цьому результати деяких аналізів запоріжці зможуть одержати вже через пару годин, а загальну діагностику крові по 25 параметрах на нашому обладнанні є можливість зробити за 1 хвилину, тоді як раніше по 10 параметрах такий аналіз робився 2–3 години. Завдяки тому, що в лабораторії створено єдину інтегровану інформаційну систему, результати своїх аналізів пацієнти зможуть, за бажанням, одержувати у вигляді електронного листа чи SMS-повідомлення”, – відзначив Олександр Павленко.
На урочистому відкритті діагностичного центру були присутні перші особи обласної та міської влади. Після екскурсії по лабораторії голова Запорізької обласної адміністрації Олександр Пеклушенко підкреслив, що за якістю технічного оснащення ця лабораторія не поступається європейським:
– Я бачив австрійські й німецькі клініки й можу сказати, що наша лабораторія перевершує їх. Тут доречні слова “найсучасніше”, “вперше в Україні” і “тільки у нас”. Ми зробили серйозний прорив, відкривши цю лабораторію. Я можу тільки схилити голову перед авторами цього проекту. Це люди, які не на словах, а своєю справою реалізують наш з Олександром Ченсановичем принцип: на чолі всього – людина. А головне для людини – це здоров’я його і його близьких.
Міський голова Олександр Сін відзначив, що з відкриттям лабораторії запоріжці одержали унікальну можливість скористатися найякіснішою діагностикою в країні.
– Я хочу привітати мешканців Запоріжжя з тим, що сьогодні вони одержали кращу лабораторію в країні, – сказав мер. – Це – гарний приклад державно-приватного партнерства, коли бізнес вкладає гроші в придбання встаткування й розвиток технологій, а влада сприяє реалізації передових ідей.
За словами начальника міського управління з питань охорони здоров’я Надії Севальнєвої, для соціально незахищених категорій громадян планується виділення квот на безкоштовне обстеження в новій лабораторії.