У Запоріжжі відкрилася конференція високого рівня голів вищих судів та апеляційних судів України «Європейські стандарти та роль голів судів». Учасників конференції привітав Запорізький міський голова Володимир Буряк.

Завідувач відділу представництва інтересів Президента України в судах, Адміністрації Президента України Віктор Короленко оприлюднив звернення  Президента України Петра Порошенка: «Важливо, що захід такого високого рівня відбувається саме в Запоріжжі – колисці українського козацтва, де свобода та незалежність, мужність та відповідальність впродовж багатьох століть вважалися найбільшими цінностями. Ключовими вони є і сьогодні. Відповідні стандарти знайшли своє відображення у міжнародному та національному праві. І мають бути посилені, а в деяких випадках  уперше закріплені в самому законі нашої держави. Ті зміни до Конституції України стосовно правосуддя, які запропоновані Президентом України, в цілому полягають у забезпеченні судової влади відповідно до верховенства права, суспільних очікувань та європейської системи цінностей і стандартів».

У конференції беруть участь голови й судді Верховного Суду України та трьох вищих спеціалізованих судів; голови апеляційних судів загальної юрисдикції, а також апеляційних адміністративних та господарських судів; представники Адміністрації Президента України,  Ради суддів України і судді судів інших інстанцій.

Упродовж двох днів, що триватиме захід, учасники обговорять стандарти Ради Європи та практики європейських країн щодо повноважень голів судів. Зокрема, у світлі майбутнього висновку Консультативної ради європейських суддів № 19. Планується також проаналізувати зміни повноважень голів судів, що відбуваються в рамках судової реформи в Україні. Як зазначив голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, судова реформа перебуває на вирішальному етапі. Її результатів очікують всі українці. Нині Національна рада реформ, Президент України і Голова Верховної Ради поставили перед парламентом завдання щодо внесення змін до Конституції. Тож результати конференції стануть істотним кроком до вирішальних змін у судовій системі України.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ