Перше засідання Координаційної ради з розробки Стратегії розвитку міста Запоріжжя відбулося у Запорізькій міськраді під головуванням заступника міського голови Валерія Еделєва, за участю головного експерта з питань місцевого самоуправління та розвитку проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) Ігоря Лєпьошкіна та консультантів проекту  ПРОМІС Володимира Проскуріна і Лариси Оленковської. Прикметно, що Запоріжжя стало одним з перших міст України – учасників проекту «Партнерство для розвитку міст», що в проваджується в Україні Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки канадського уряду.

– На першому засіданні робочої групи почнемо розгляд стратегії розвитку Запоріжжя до 2020 року, – мовив, відкриваючи засідання, Валерій Еделєв, – і в рамках цього проекту ми паралельно готуватимемо і проект розвитку малого та середнього бізнесу, засідання якого проведемо вже у липні. Тобто сьогоднішній старт підтримає наступна робоча група. Зараз до складу робочої групи (координаційної ради)  включено 55 осіб: представники виконкому, депутати міськради, громадськості та середнього бізнесу. Я вважаю, що ті роботи, яку ми розпочали ще минулого року в плані партнерства з канадським урядом у програмі ПРОМІС, допоможе нам створити ефективний проект розвитку Запоріжжя, що стане значним поштовхом у плані розвитку міста і малого бізнесу, зокрема.

Представники проекту ПРОМІС пообіцяли надати технічну та методологічну допомогу в розробці Стратегії розвитку міста, тоді як головні направлення визначатимуть тільки запоріжці. Учасники засідання обговорили програму заходів розробки Стратегії та плани її реалізації, можливо, до кінця поточного року.

Насправді сьогоднішнє засідання є знаковим для нас та міста Запоріжжя, бо ми розпочали велику роботу з розробки стратегії розвитку міста, яка визначить головні напрямки та вектори подальшого розвитку Запоріжжя, – прокоментував подію Ігор Лєпьошкін. – Також ми плануємо провести кілька соціологічних досліджень, щоб сформувати певну базу, на основі якої визначимо пріоритети та головні стратегічні цілі розвитку міста. Будемо також спілкуватися з представниками бізнесу, щоб почути їхню думку з цього приводу. А поки що хочу подякувати міській владі Запоріжжя за співпрацю. Не у всіх міст України й навіть країн є подібні документи, тоді як місто, яке затвердило та впроваджує Стратегію  розвитку, має значні переваги.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ