Вчора в  Запоріжжі розпочато підключення котелень для відновлення гарячого водопостачання в обласному центрі. Частина будинків мали отримати гарячу воду вже в понеділок, інші – завтра. Про це повідомив генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» Сергій Фомич.


З 10 по 27 травня в Запоріжжі було відключено гаряче водопостачання для проведення профілактичних ремонтів і гідравлічних випробувань мереж. Концерн «Міські теплові мережі» був технічно готовий відновити подачу гарячої води 27 травня, але цього не сталося через те, що «Запоріжгаз» своєчасно не отримав від «Укртрансгазу» офіційного підтвердження про отримання концерном «ГТС» номінацій на споживання природного газу.
– «Нафтогаз України» направив інформацію про виділення необхідних номінацій (лімітів) на споживання природного газу в «Укртрасгаз», але з невідомих причин офіційне підтвердження від «Укртрансгазу» «Запоріжгаз» отримав тільки в понеділок. Відразу ж після отримання офіційної інформації ми почали підключення котелень, – сказав Сергій Фомич.
При цьому в разі, якби тепловики почали відбір природного газу без офіційного отримання номінацій, то вартість цього газу була б для концерну в два рази більше діючого тарифу.
Як розповів генеральний директор концерну «ГТС», зараз спільно працюють бригади тепловиків і «Запоріжгазу». Вони будуть працювати цілодобово, щоб забезпечити відновлення гарячого водопостачання в максимально стислі терміни.
– У частині будинків гаряча вода мала  з’явитися вже у понеділок, в інших – у вівторок. Гаряче водопостачання буде відновлено у всіх районах Запоріжжя. Зараз ми отримали необхідні обсяги газу на кінець травня і першу декаду червня. Надалі все буде залежати від рівня платежів споживачів за надані послуги, – заявив Сергій Фомич.
На сьогодні продовжують діяти старі тарифи на гаряче водопостачання, незважаючи на зростання ціни на газ для тепловиків. Сергій Фомич нагадав, що зростання тарифів на тепло і гарячу воду прогнозується з 1 липня.