До 1 червня планують завершити реконструкцію лівої частини Правобережного пляжу та відкрити її для відпочиваючих

У Запоріжжі завершується перша черга реконструкції Правобережного пляжу. Сьогодні міський голова Володимир Буряк проконтролював виконання робіт.

ппл7

Підрядники відзвітували, що після попередньої виїзної наради встигли збудувати тротуар у верхній частині пляжу. Встановили лавки та урни, спортивні тренажери та тенісні столи, модульну споруду для медпункту.

ппл4

Розпочали благоустрій прилеглої території для висадження зелених насаджень. Встановлюють малі архітектурні форми – кабінки для перевдягання, тіньові навіси. Планують розпочати облаштування спусків до води. За дорученням міського голови також приводять до ладу фасад рятувальної станції та розташовану поряд з нею огорожу.

ппл6

Міський голова Володимир Буряк нагадав, що у нашому місті два офіційних міських пляжі. Центральний у Вознесенівському районі та Правобережний у Дніпровському. Перший знаходиться у придатному стані. Зараз його також готують до офіційного відкриття пляжного сезону, яке відбудеться 1 червня, зокрема чистять пісок. Але головну увагу цього року вирішили приділити Правобережному пляжу.

– Сьогодні 21 травня. Час для завершення робіт ще є. Підрядники пообіцяли, що 31 травня завершать реконструкцію та знімуть огорожу. Вже 1 червня тут має розпочатися пляжний сезон, – сказав Володимир Буряк.

ппл3

Нагадаємо, Правобережний пляж до початку реконструкції був під загрозою зникнення, адже його розмивали води Дніпра. У результаті площа пляжу постійно зменшувалася. На деяких ділянках фактично не залишилося піску. Щоб врятувати одне з улюблених місць відпочинку громадян минулого року було прийняте рішення провести реконструкцію. Проект розбито на три черги. Окрім пляжної зони, тут передбачено пандус, огорожу, освітлення, водовід і дощову каналізацію, укладання плитки, облицювання підпірної стінки та інше.

ппл5

Роботи на Правобережному пляжі стартували влітку 2018 року на лівій його частині, яка розташована далі від греблі Дніпрогес. Розпочали з заміни піску. У торцевій частині пляжу виконане відсипання бутовим каменем. Це повинно захистити пляж від розмивання дніпровськими водами. Реконструкція продовжилася у цьому році, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

ппл1

Змонтовано підпірну стінку з влаштуванням пандусу, а також дощову каналізацію. Поряд з пляжем готують територію для облаштування газонів та висадження дерев. Рослинність планують висадити вже восени.

1п

– Зараз є всі підстави говорити, що перша черга реконструкції буде завершена вчасно. Сьогодні дав доручення внести необхідні коригування у проект другої черги, адже проект розроблено у цінах минулого року. Після цього будемо приймати рішення, коли її розпочинати – після завершення пляжного сезону чи раніше, якщо дозволять умови безпеки виконання робіт, – зазначив Володимир Буряк.