Традиційно на зиму «Фонтан життя» на площі Маяковського разом з іншими міськими фонтанами законсервували. Зазвичай відновлення їх роботи відбувається наприкінці квітня. Втім, цього року розконсервуаання було під питанням. Але сьогодні, 24 травня, коммунальники підготували до запуску один з найулюбленіших фонтанів запоріжців. Про це повідомляє офіційний сайт Запорізької міської ради.

Для підготовки запуску фонтану перевірили технічний стан обладнання та виконати монтаж форсунок, аби зробити пробний запуск водограю. Тільки після цього фонтан можна підключати до роботи.

Струмені фонтану досягають 4 метрів у висоту. Під тиском води обертається центральний 5-ти тонний шар. Об’єм води у водограї дорівнює 124 тисячам літрів. Рідину потрібно постійно очищувати, розповідають комунальники.

-Очищення фонтанів проводиться раз на два тижні, для цього з чаші фонтану повністю зливається вода, потім чаша фонтану миється апаратом високого тиску, після проводиться профілактичний огляд технічного обладнання фонтанів, форсунок фонтанів, після чого чаша заповнюється і потім фонтан запускається до роботи, – розповів майстер з експлуатації фонтанів та електроустаткування КП «Титан» Юрій Грицаченко.

Окрім «Фонтану життя», з початку травня у місті розконсервували також “плаваючі фонтани” у парку Перемоги та Вознесенівському парку. Їх запуск необхідний, адже вони збагачують штучні озера повітрям.

-Плаваючі фонтани на штучних озерах не тільки прикрашають місто, але й мають функціональне призначення, тобто у літній період вода в цих озерах може застоюватися – у такій ситуації вода починає «зеленіти», в ній з’являються мікроорганізми і все це може мати неприємний запах. Щоб цього неприємного явища уникнути, ми й підулючаємо «плаваючі фонтани»,- пояснив майстер з експлуатації фонтанів та електроустаткування КП “Титан” Юрій Грицаченко.

За словами комунальників, цьогоріч інші водограї у місті не запускатимуть. Таким чином, «Фонтан життя» буде єдиним працюючим стаціонарним фонтаном в Запоріжжі.

____

Посилання на наш Телеграм-канал