Запоріжжя продовжить розвиватися

28 грудня під час 3 пленарного засідання 2 позачергової сесії Запорізької міської ради 8 скликання проголосували бюджет. Більшістю голосів депутати ухвалили головний фінансовий документ – Бюджет міста на наступний рік, який дозволить забезпечити безперебійну стабільну роботу всієї системи під назвою «міське господарство». Не всі депутати одноголосно проголосували «за» бюджет-2021. Хоча «проти» теж жодного голосу від жодної партії не було, але серед тих, хто «утримався» від того, щоб місто продовжувало розвиватися та процвітати – 8 депутатів від «Європейської солідарності» (ще 1 не голосував) та 5 депутатів від «Партії Шарія». Віддали свої голоси «за» міський Бюджет-2021 14 депутатів від фракції «Партії Володимира Буряка «Єднання». 5 депутатів від «Нової політики» теж вирішили не голосувати, але один їхній однопартієць все ж віддав свій голос «за». Іншим народним обранцям, виходить, неважлива стабільна робота міського господарства, реалізація програм, випалти соціально-незахищеним верствам населення та допомога медичним закладам.

В умовах карантину, який продовжується не лише у Запоріжжі, а й в усій країні, сесія міської ради відбувалася з мінімальною кількістю учасників, але містяни могли слідкувати за всім, що відбувалося в залі через пряму трансляцію на муніципальному телеканалі «Z».

«Бюджет Запоріжжя на 2021 рік прии?нято. На жаль, він із дефіцитом, але така нині ситуація. За прогнозами, доходи складуть 7,8 млрд грн, видатки – 7,9 млрд грн.

Як і раніше, в першу чергу будуть профінансовані всі захищені статті – зарплати, оплата послуг ЖКГ, енергоносіі?в тощо. Ми також зберегли всі наші соціальні програми для підтримки пільгових категоріи? громадян.

Враховуючи пандемію коронавірусу, особлива увага, як і цього року, буде приділена оновленню обладнання міських лікарень, відновленню медичних закладів.

Дякую депутатам, які проголосували за прии?няття рішення про бюджет міста», – написав міський голова Володимир Буряк на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Щодо витрат бюджету Запоріжжя, то основною статтею є освіта. На потреби галузі місто планує виділити 3 млрд 262 млн грн, що майже на 18% більше показників 2020 року. Сюди входять також гроші, які місто очікує отримати як субвенцію з держбюджету, тобто цільові кошти на задоволення осіб з особливими освітніми потребами, на оплату праці педпрацівників інклюзивно-ресурсних центрів. В загальному обсязі видатків передбачені кошти на утримання 11 професійно-технічних навчальних закладів, які розташовані на території міста.

Обсяг видатків на галузь охорони здоров’я в цілому визначений в сумі 447 млн 711 тис. грн. Кошти спрямовуються для оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, на утримання інформаційного центру, на надання підтримки комунальним некомерційним підприємствам галузі. Крім того, передбачено кошти на пільговий відпуск лікарських засобів для осіб з інвалідністю, забезпечення хворих із пересадженими органами імуносупресивними препаратами, відшкодування вартості пероральних цукрознижувальних препаратів. Виділено кошти на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для запобігання поширенню коронавірусної хвороби та ін.

З видатків бюджету розвитку буде спрямовано кошти на придбання обладнання (аналізатори газів крові, функціональні ліжка, апарати ШВЛ, кисневі концентратори, легеневі УЗД апарати та інше медичне обладнання), капітальні ремонти, реконструкцію закладів охорони здоров’я.

Наступного року кошти бюджету міста будуть спрямовані у першу чергу на захищені статті. Але при цьому триватимуть будівельні роботи на інфраструктурних об’єктах аеропорту для приведення їх до міжнародних вимог у сфері авіації. Пріоритетними напрямками також стануть освіта, технічне оснащення медичних установ міста, реалізація проєкту «Безпечна школа», модернізація бібліотек, розвиток громадського транспорту, благоустрій та соціальна підтримка вразливих категорій людей.

55 млн грн – на соціальний захист запоріжців

Депутати затвердили зміни до «Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя на 2019-2021 роки».

Програмою передбачене надання різних видів матеріальної допомоги понад 17 тис. запоріжців з числа дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей та іншим категоріям громадян.

Основні завдання, на рішення яких спрямовані заходи і кошти Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя такі:

 • матеріальне заохочення Почесних громадян міста Запоріжжя;
 • фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів;
 • компенсація пільгового проїзду окремих категорій громадян;
 • надання пільг на послуги зв’язку та інших пільг мешканцям міста;
 • створення умов для надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, соціальна реабілітація дітей з інвалідністю, ведення обліку бездомних осіб через діяльність Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
 • здійснення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, через діяльність Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • підтримка внутрішньо переміщених осіб;
 • забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;
 • створення умов для виконання функцій, покладених на органи соціального захисту населення, в частині реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки мешканців міста Запоріжжя.

Для виконання завдань Програми на 2021 рік передбачено 54 млн 855 тис. грн.

500 млн грн – на безперебійну роботу комунального транспорту

Депутати ухвалили зміни до міської цільової програми «Забезпечення належної та безперебійної роботи Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» на 2018-2021 роки».

Загальний обсяг видатків за цією програмою складатиме 500 млн 626 тис. грн, причому 100% цього обсягу – з бюджету міста.

Зокрема, ця сума буде розподілена на такі статті видатків:

 • надання фінансової підтримки Запорізькому комунальному підприємству «Запоріжелектротранс» на виплату заробітної плати працівникам, сплату єдиного соціального внеску, інших видатків, що забезпечують належну та безперебійну роботу з перевезення пасажирів – 342 млн 944 тис. грн;
 • придбання 50 автобусів великої місткості у фінансовий лізинг у 2018 році – 60 млн 801 тис. грн;
 • придбання трамваїв, які раніше експлуатувались у державах Європейського Союзу – 38 млн 160 тис. грн;
 • придбання тролейбусів, які раніше експлуатувались у державах Європейського Союзу – 9 млн 742 тис. грн;
 • збирання трамваїв Т-3 із заміною кузова на новий з низьким рівнем підлоги та заміною контакторно-реостатної системи управління на транзисторно-імпульсну енергоощадливу систему управління з проведенням випробувань на відповідність технічним умовам для даного типу рухомого складу – 35 млн 403 тис. грн.

700 млн грн – на розвиток ЖКГ

Депутати внесли зміни до чинної «Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2018-2022 роки». Згідно з документом, орієнтовний обсяг фінансування у прийдешньому році складе 773,6 млн грн.

Найбільше коштів – 125 млн грн – передбачено на поліпшення експлуатаційних показників житлового фонду. Це фінансування вибіркових капітальних ремонтів будівель, покрівлі, а також заміни інженерних мереж водо-, теплопостачання та проведення капітального ремонту у гуртожитках.

Зокрема, планується спрямувати 39 млн грн на співфінансування ремонтів у багатоквартирних будинках. Ще 46,9 млн грн будуть виділені на будівництво нових об’єктів, реконструкцію, розширення, добудову та реставрацію 17 об’єктів житлового господарства міста Запоріжжя.

Також 10,3 млн грн передбачені на капітальний ремонт транзитних трубопроводів теплопостачання.

На відновлення працездатності ліфтів заплановано близько 51 млн грн. Передбачили й видатки на поповнення обігових коштів для забезпечення функціонування 2 комунальних підприємств міста – КП «Водоканал» і КП «Міські теплові мережі» – обсягом 368 млн грн. Зокрема на оновлення їхньої матеріально-технічної бази, автопарку та спецтехніки. Причиною виділення цих коштів значною мірою також є необхідність забезпечити безперебійну роботу підприємств в умовах боргів споживачів та існування різниці у тарифах, яку потрібно компенсувати.

14,9 млн грн – на інфраструктуру у приватному секторі

Депутати виділили кошти з бюджету Запоріжжя на відновлення інфраструктури приватного сектору. Для ремонту доріг та розвитку мережі освітлення на 2021 рік передбачено 14,9 млн грн.

На шляхове господарство у приватному секторі спрямують 13,8 млн грн, зокрема:

 • поточний ремонт доріг приватного сектору Шевченківського району на площі 2,142 тис. кв. м – понад 1 млн грн;
 • капітальний ремонт доріг по 2 об’єктах – понад 1 млн грн;
 • реконструкція 2 об’єктів шляхового господарства у Комунарському районі на суму 11,7 млн грн.

На зовнішнє освітлення міста виділили 1,1 млн грн. До цієї суми входить будівництво 9 об’єктів зовнішнього освітлення на вулицях приватного сектору.

140 млн грн – на розвиток Міжнародного аеропорту «Запоріжжя»

Наступного року триватиме оновлення запорізького летовища. Кошти бюджету міста будуть спрямовані на продовження будівельних робіт на інфраструктурних об’єктах аеропорту для приведення їх до міжнародних вимог у сфері авіації.

Відтак для забезпечення належної та безперебійної роботи аеропорту передбачено майже 140 млн грн. Значна частина коштів піде на будівництво огородження по периметру охоронної зони летовища – 45 млн грн, а також на реконструкцію та технічне переоснащення радіотехнічних засобів навігації та посадки – 48 млн грн.

Передбачене й фінансування для реконструкції системи світлосигнального обладнання, завершення деяких будівельних робіт в аеродромному комплексі, а також реконструкції резервного вводу аеропорту від підстанції ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Читайте також: Запоріжжя-2020: головні досягнення міста за рік