У місті завершується перевірка закладів освіти перед початком нового навчального року

Інспектування здійснюють члени спеціально створених робочих груп, в які включені представники ГУ ДСНС України в Запорізькій області та Держпродспоживслужби, співробітники департаменту освіти і науки міськради. Перевіряють дотримання санітарного та технічного регламенту, стан харчоблоків, навчальних кабінетів, а також вентиляцію, пожежну сигналізацію, освітлення.

У Запоріжжі в серпні розпочалася підсумкова перевірка закладів освіти перед початком нового навчального року. Щодня перевіряють по 6-7 шкіл в кожному районі міста. Таким чином робочі групи, до яких входять представники ГУ ДСНС України в Запорізькій області та Держпродспоживслужби, співробітники департаменту освіти і науки міськради, вже проінспектували понад половину навчальних закладів міста. Перевірки показали, що установи готові приймати дітей з 1 вересня.

– Це вже фінальний огляд шкіл, щоб переконатися, що кожен навчальний заклад міста повністю готовий приймати дітей. Адже від технічного і санітарного стану приміщень залежить безпека учнів, тому до цих перевірок ставимося дуже відповідально. Хочу зазначити, що в усіх школах керівництво знає про ці вимоги і, як правило, повністю їх дотримується, – повідомив Станіслав Романчук, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Наприклад, в колегіумі №98, який знаходиться в Олександрівському районі Запоріжжя, саме завершується облаштування внутрішнього двору для учнів початкових класів. І всі навчальні кабінети закладу вже готові зустрічати учнів.коллегиум_№98

А ЗНВОК №110 (Комунарський район) зустріне учнів приємними сюрпризами: там оновили їдальню і кабінет для першокласників. Як розповів директор комплексу Аркадій Демченко, до організації харчування школярів підійшли комплексно, адже діти повин­ні не просто отримувати якісне харчування, а й перебувати в естетично привабливих умовах. Тому було вирішено виконати поточний ремонт їдальні.

Навчальні кабінети ЗНВОК №110 також приведені до ладу – це стосується як естетичного вигляду, так і наповнення навчальними матеріалами. У педагогів є дидактичний матеріал, інтерактивні дошки, персональні комп’ютери.ЗУВК_№110

Відзначимо, що через зриви сесій міськради залишилися без необхідних робіт кілька шкіл міста. Наприклад, в гімназії №11 повинні були провести ремонт зливової каналізації, щоб захистити будівлю від підтоплень. Однак через те, що, так звана, коаліція, в яку входять депутати від партій «ОПЗЖ», «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Нова політика» і «Партія Шарія», проігнорувала вже 7 засідань сесій, гроші на важливий ремонт так і не виділили. І під час осінніх дощів школа знову буде заливатися стічною водою.

Також «зависло» питання продовження ремонту школи №52, яка в 2015 році постраждала через пожежу.

Запорізькі навчальні заклади – кращі в країні

Нагадаємо, з 26 по 28 травня запорізькі заклади освіти брали участь у ХІІ міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2021», яка проходила у Києві. В межах презентації досягнень реформи галузі науки, поширення кращого педагогічного досвіду та впровадження інновацій в освітню практику навчальні установи Запоріжжя отримали найбільшу кількість нагород – 16 медалей, серед яких 11 золотих, 3 срібні та 2 бронзові.ЗУВК_№1102

Також фахівці на високому рівні відзначили розробку освітньої платформи «School_Z», яка є лише у нашому місті.

Читайте також: Запорізькі школярі отримали подарунки до нового навчального року