У рамках проекту до Запоріжжя прибула команда міжнародного фонду “Чотири лапи”, що складається з 11 фахівців з Румунії і Болгарії. У їх розпорядженні – пересувна клініка, а також автомобіль з вилову бездомних тварин.
Команда Міжнародного фонду, згідно з угодою, буде працювати в Запоріжжі протягом двох місяців, за цей час планується простерилізувати близько 2000 собак. Процедуру стерилізації, вакцинації та “чипуваня” тварин міжнародні фахівці продемонстрували у четвер на території СП “Ремондіс-Запоріжжя”.



Запорізька міськрада і громадські організації протягом останніх двох років вели активні переговори з німецькими фахівцями і депутатами Магдебурзької міської ради. Восени минулого року запорізька делегація відвідала Магдебург, обговоривши питання регулювання чисельності бездомних тварин. 14 травня в Запоріжжі представники фонду підписали угоду з Запорізькою міською радою про реалізацію у нашому місті проекту “З надання послуг зі стерилізації за допомогою мобільних пунктів дезінфекції, вакцинації проти сказу, ідентифікації і реєстрації бездомних собак”.
Фонд “Чотири лапи” засновано у 1988 році в Австрії, і сьогодні він налічує безліч представництв по всьому світу: в Бельгії, Болгарії, Німеччині, Угорщині, Австрії, Нідерландах, Румунії, Швейцарії та Сполученому Королівстві. Сфера його діяльності, однак, не обмежується географічно.
Мета фонду – світ без страждання тварин. Загальною основою для цього є повага всіх форм життя і глибока переконаність в тому, що кожна жива істота має право на гуманне ставлення.
– Тварини є живими істотами і тому суб’єктивно сприймають світ. Ми, люди, несемо відповідальність за них, – говорять представники фонду.
Фонд солідарний з усіма тими, хто використовує мирні та правові засоби для досягнення шанобливого співіснування один з одним і з навколишнім середовищем, і прагне зробити свій внесок у досягнення цієї мети.
7215 собак і 1655 кішок було вакциновано в Румунії, Болгарії, Індії, Йорданії і Хорватії. 660 з них отримали медичну допомогу.
Стосовно роботи у Запоріжжі, то європейські фахівці вже приступили до реалізації проекту, зазначивши, що можливості стерилізаційного мобільного пункту – 50 тварин за день. Всі прооперовані собаки повертаються на місце їх розташування під час вилову. Щоб вони не потрапили до ветеринарів знову, вухо стерилізованих тварин позначають особливим знаком “кліпсою” з присвоєним порядковим номером.
За словами начальника міського управління з питань екологічної безпеки Гліба Золотарьова, необхідна інформація про прооперованих тварин заноситься в електронну базу даних і надалі буде використовуватися в місті для проведення заходів з регулювання чисельності бездомних тварин, а також проведення вакцинації проти сказу.
– Дано старт реалізації в нашому місті проекту з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методом – шляхом стерилізації. Ми приступили до конкретної роботи з цивілізованого скорочення кількості бездомних собак у Запоріжжі. І для нас це кращий показник роботи, виконаної містом за півроку. Запоріжжя таки увійшло до числа міст, у яких свої благодійні проекти буде реалізовувати міжнародний фонд “Чотири лапи”, – зазначив перший заступник міського голови Андрій Іванов.
Крім того, по завершенні роботи в нашому місті європейські фахівці розглянуть можливість передачі мобільних стерилізаційних пунктів Запоріжжю – з метою подальшого здійснення робіт із стерилізації, дезінфекції, вакцинації проти сказу, ідентифікації і реєстрації бездомних собак у місті вже нашими ветеринарами.
Представники міжнародного зоозахисного фонду так прокоментували свою роботу в нашому місті.
“Запоріжжя є першим українським містом, що, не будучи містом проведення Євро-2012, підписало контракт з фондом “Чотири лапи”. Предметом контракту стала проблема регулювання чисельності бездомних собак – і дуже приємно, що місцева влада, а також громадські організації підтримують нас. Ми хочемо висловити особливу подяку Андрію Іванову, Глібу Золотарьову, а також голові громадської організації “Служба захисту тварин” Олені Архиповій за великий внесок у розвиток нашої загальної справи”, – написала в офіційному зверненні до міської влади менеджер проекту Анка Негоеску.
У свою чергу голова проекту з захисту вуличних тварин Анка Томеску зазначила:
– Запоріжжя – це місто, в якому про тварин насправді піклуються. Робота наших лікарів і нашої команди – це всього лише частина загальної справи. Набагато більшу справу виконують місцева влада, громадські організації і городяни, які є суттєвими і невід’ємними елементами, що допомагають вирішити проблему в місті. Ми відчуваємо, що нам тут раді і ми тут потрібні, а це і є головним стимулом для нашої роботи.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА