У ботанічному саду з’явилися перші квіти на молодих деревах магнолії рідкого сорту «Blue Opal»

У Запорізькому ботанічному саду починають розпускатися жовто-блакитні магнолії. Як писав сайт «Запорозька Січ», два дерева магнолії сорту «Blue Opal» посадили в ботсаду менше місяця тому під час акції, присвяченої Дню довкілля. Наразі на одному з дерев налічують 14 бутонів, на іншому – трішки менше.

Як розповіли співробітники ботанічного саду, вони очікували, що молоді дерева порадують квітами, але не сподівалися, що магнолії розцвітуть у травні.

Зазначимо, що ці магнолії – єдині в світі з блакитними квітами. Але вони не просто блакитні, всередині – жовтого кольору.

Саджанці привезли в Запоріжжя з Голландії. Вони швидко адаптувалися до нашого клімату та порадували першими квітами. Співробітники ботсаду не можуть сказати, як довго буде тривати цвітіння унікальних магнолій, а наступних років період цвітіння може змінюватися.

Незабаром у ботанічному саду також розквітнуть магнолії сорту «Daphne». Вони мають гарні жовті квіти. Всі інші сорти вже відцвіли. Але на цьому сезон цвітіння магнолій у Запоріжжі не закінчиться. В серпні запоріжці зможуть помилуватися магноліями сорту «Genie». Вони розцвітають двічі на рік та мають темно-бордові квіти.

Нагадаємо, наразі в ботанічному саду росте 26 сортів магнолії. Перші екзотичні дерева там з’явилися близько 30 років тому. Це був сорт «Кobus», який розквітає одним з перших на початку квітня.