У місті триває оновлення інклюзивно-ресурсних центрів

У кожному районі міста працюють інклюзивно-ресурсні центри, які інтегрують дітей з особливими потребами в навчальний процес у дитсадках та школах.

У Хортицькому районі такий центр розташований у прибудові ЗОШ № 49. Він був створений і минулому році для дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. За цей час його відвідали близько 1300 дітей з різними захворюваннями.

Наразі триває капітальний ремонт у будівлі центру. Там замінюють вікна та комунікації, проводять реконструкцію системи опалення, вентиляції, санвузлів, а також облаштовують спеціальні кімнати. На ремонт центру з міського бюджету було виділено понад 4 млн грн.

– Одна з найважливіших міських програм – впровадження інклюзивної освіти. 2 роки тому ми створили в кожному районі міста інклюзивно-ресурсні центри. Зараз їх ремонтуємо, закуповуємо обладнання – все задля комфорту фахівців і дітей, які тут займаються. Вже почали капітальний ремонт у Хортицькому ІРЦ. За 3-4 місяці тут будуть приведені до ладу всі приміщення. Це наша така спільна робота з дитсадками, школами й такими центрами. Разом будемо сприяти розбудові інклюзивної освіти в Запоріжжі, – зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

В інклюзивно-ресурсному центрі надаються консультації, проводяться корекційно-розвиткові заняття з хворими дітьми, які мають вади зору, слуху, опорно-рухового апарату, хворобу Дауна та проблеми аутичного спектру. В закладі працюють дефектологи, логопеди, психологи та реабілітологи.

Поки в будівлі центру роблять ремонт, спеціалісти працюватимуть у приміщенні 49-ї школи, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

Нагадаємо, у Вознесенівському районі з’явився новий сучасний реабілітаційний центр.

Читайте також: У Запоріжжі тривають ремонти в закладах естетичного виховання.