Припарковані у невстановлених місцях авто перекривають шлях техніці до сміттєвих майданчиків

Головним «санітаром» Запоріжжя давно вже є підприємство «Вельтум-Запоріжжя», чиїх лише контейнерів для побутових відходів встановлено в місті близько 6 тис. Але часто-густо бувають випадки, що самі ж мешканці будинків заважають вчасно випорожнити баки та вивезти сміття.

Така постійна проблема відбувається, наприклад, на сміттєвому майданчику у дворі житлових будинків по вул. Гагаріна, 1, 1а.

Як розповіла начальник відділу логістики підприємства «Вельтум-Запоріжжя» Наталія Краско, там у дворі постійно припаркований особистий автотранспорт жителів будинків та співробітників організацій, що знаходяться поруч. Авто перекривають шлях до сміттєвого майданчика з контейнерами. В результаті він часто буває засипаний сміттям, адже транспорт «Вельтум-Запоріжжя» не має можливості під’їхати до баків та випорожнити їх.

Так, напередодні візиту кореспондента «Запорозької Січі» у двір по вул. Гагаріна, кілька днів поспіль сміттєвози не могли туди під’їхати. Ми теж стали свідками, що шлях до контейнерів перегороджувала чиясь «Мазда» (потім вона від’їхала). А спочатку водію довелось маневрувати, щоб якось проїхати до майданчика. До того ж внутрішньо­квартальна дорога вузька і геть заставлена іншим автотранспортом. Буває, досить часто водії сміттєвозів випадково «притирають» автівки жителів, і потім підприємство несе за це відповідальність.

– Жителі, приїжджаючи додому, ставлять свої машини поблизу контейнерів. Вантажникам часто доводиться вручну перекочувати важкі баки до машини на відстань в десятки метрів, а це додатковий фізичний труд. При цьому, ємності часто бувають переповнені, і сміття, звичайно, по дорозі розсипається. А це – додаткова робота двірникам, які раніше вже прибрали цю територію. В додачу до всього, сміттєвоз затримується на таких проблемних майданчиках досить тривалий час і вибивається з графіка руху, – підкреслила Наталія Краско.
Мазда_припаркована_перед_контейнерним_майданчиком

А от мешканка будинку Ольга додала, що буває у двір не тільки сміттєвоз не може проїхати, а навіть, «швидка» чи пожежна машина.

У правилах дорожнього руху забороняється паркувати авто ближче 5 м до контейнерних майданчиків.

Просто правила, схоже, далеко не всі читали. І така проблема існує не тільки на Гагаріна, 1, але і в багатьох інших дворах нашого міста.

Зазначимо, що сміттєвози ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» працюють за штатним графіком по 12 годин на добу. Зазвичай вивезення побутових відходів розпочинається з 7 ранку щодня без свят і вихідних згідно зі встановленими маршрутами.

На підприємстві «Вельтум-Запоріжжя» розраховують, що після виходу цього матеріалу в газеті жителі міста з розумінням поставляться до цієї проблеми і при паркуванні особистого транспорту завжди будуть дивитися, наскільки близько вони його залишили до майданчика. Також мати на увазі, що великогабаритна техніка при заїзді повин­на всіляко маневрувати.

Читайте також: У Запоріжжі розповіли про новації в призначенні субсидій