У Центральному парку культури та відпочинку Дубовий гай відбувся масштабний  фестиваль «Коло друзів», організатором якого виступив Благодійний фонд «Посмішка дитини». Окрім створення справжнього свята для дітей, з безліччю цікавих конкурсів та майстер-класів, програма була спрямована на інтеграцію вимушених переселенців у місцеву громаду.

Усі учасники заходу разом із гучною компанією аніматорів, ведучих, танцювальних колективів та майстрів прикладного мистецтва змогли насолодитися морем посмішок, захоплюючими конкурсами та іншими цікавими розвагами. Загалом, до фестивалю долучилося близько 5 тисяч гостей та жителів міста.

Враховуючи те, що сприймати теоретичні знання під час свята досить важко, фахівці Служби порятунку, які спільно із представниками Товариства Червоного хреста взяли участь у проекті, створили імпровізоване «Містечко рятувальників», у рамках якого нагадали молодшій аудиторії про основні правила безпеки життєдіяльності та поводження з вогнем. У ході ігрового інтерактиву повторили аспекти відпочинку на відкритій території, задля збереження природи, а під час вікторини рятувальники нагадали дітлахам про поводження на водоймах і ,навіть, навчили правильно надягати протигаз.

Співробітники ДСНС області розгорнули консультаційний пункт, у якому громадяни отримали кваліфіковані відповіді на питання, що стосуються правил поведінки при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів, дали потримати дітлахам учбові макети ВНП, з умовою, що у випадку їх виявлення малеча у жодному разі не візьме їх до рук, ознайомили із вмістом тривожної валізи та надали рекомендації батькам, щодо необхідності постійного контролю за дітьми, адже надзвичайні події, учасниками яких вони стають, відбуваються саме через втрату пильності дорослих.

На захід завітав наймолодший герой-рятувальник Сергій Лазько разом із врятованою подружкою Міріам. Дітлахи привітали співробітників Служби порятунку з професійним святом, навіть не здогадуючись, що на них також чекають сюрпризи. Так, діти отримали подарунки від благодійного фонду «Посмішка дитини», а Сергійко ще й грошову винагороду від Міського центру допомоги за проявлений героїзм та мужність у порятунку життя. «Твій вчинок – приклад для кожного з нас, який повинні наслідувати усі, адже ніхто не може бути застрахованим від ситуацій, які вимагають миттєвої реакції, хоробрості та сили духу. Ти – справжній герой, Сергію» – звернувся до маленького рятівника директор ГО «Міський центр допомоги» Дмитро Матюхін.

Також, у ході свята відбулося нагородження переможців Фестивалю малюнків за мотивами мультфільму «Фокс і Трот поспішають на допомогу», який проводився у таборах дитячого відпочинку протягом оздоровчого сезону. Переможці отримали пам’ятні подарунки від соціального партнеру Групи компаній «Фокстрот».

У ході фестивалю усі учасник свята змогли насолодитися майстерними виступами гуртків козацького бойового мистецтва «Спас» ( осередок «Спас-Січ» ЗНВК «Запорізька Січ») та Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

Після цього, рятувальники провели дитячий конкурс малюнка на асфальті «ДСНС очима дітей» до 20-ї річниці створення оперативно-рятувальної служби. У малечі виявилась чудова нагода пофантазувати і зобразити Службу порятунку так як вона постає у їх дитячій уяві: мужньої, сильною та хороброю, здатною захистити від будь-якого лиха.

«Співпраця із запорізькими рятувальниками триває вже більше двох років. Окрім проекту «Коло друзів», ми постійно проводимо спільні профілактичні заходи у навчальних заклад області, і вважаємо цей досвід дуже корисним, оскільки безпека підростаючого покоління – це запорука щасливого майбутнього усієї країни» – зазначила засновниця та директор Благодійного фонду «Посмішка дитини» Ганна Чернова.