Таке рішення було прийнято 23 березня під час спільного засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва та двох депутатських комісій – з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів та з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин. Засідання провів заступник міського голови Валерій Еделєв.

Начальник управління розвитку підприємництва та дозвільних послуг міської ради Микола Петров нагадав присутнім, що в ході позачергового засідання координаційної ради з ініціативи голови громадської організації «Ніка» було розглянуто питання про порушення умов Меморандуму, підписаного Запорізькою облгосадміністрацією, міськрадою та суб’єктами підприємництва.

– Були зазначені такі порушення: тимчасові споруди встановлюються на газонах, газових трубах, пішохідних зонах, без дотримання необхідної відстані від будівель. Також не дотримуються умови Меморандуму про товарне наповнення продукцією запорізьких виробників в процентному співвідношенні і цінова політика. Є випадки здачі тимчасових споруд в оренду, – повідомив Микола Петров.

Тоді надійшла пропозиція про необхідність створення робочої групи, яка проведе інвентаризацію встановлених на території міста тимчасових споруд.

Депутати також стурбовані ситуацією, що склалася в місті з установкою кіосків.

– Соціальну напругу серед підприємців потрібно зняти. З точки зору постійної депутатської комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів пропозицію про створення спеціальної комісії треба реалізувати, – підкреслив депутат міської ради Геннадій Фукс.

Депутат міської ради Олександр Кобзарюк вважає, що, крім зазначених порушень, такі об’єкти не прикрашають місто. Депутат наголосив, що необхідно вжити жорстких заходів, наприклад, створити так звані штрафмайданчики, на які будуть перевозитися незаконно встановлені кіоски.

Обговоривши можливі варіанти спільної роботи, члени координаційної ради прийняли рішення про створення в кожному районі обласного центру робочих груп, до складу яких увійдуть члени координаційної ради та депутати міськради.