На першому засіданні координаційної ради з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та захисту прав дітей підбили підсумки роботи влади в минулому році та позначили плани на поточний рік. Відкриваючи засідання ради, заступник міського голови Анатолій Пустоваров зазначив:

– Захист прав дітей у максимально широкому розумінні цього слова є пріоритетом у роботі міської влади. Це – і соціальний захист, і забезпечення відпочинку та оздоровлення, і створення сприятливих умов при влаштуванні в сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За даними служби у справах дітей міської ради, вже кілька років поспіль спостерігаються позитивні тенденції у цій царині суспільного життя міста. Так, менше дітей залишається в інтернатних установах. Якщо 2013 року на обліку перебувало 1140 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, то 2014 року їхня кількість зменшилася до 1123 дитини, а 2015 року – до 1082.

У минулому році в Запоріжжі було взято під опіку 109 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 17 влаштовано в прийомні сім’ї, 14 – до дитячих будинків сімейного типу, а 48 – усиновлено.

За три попередні роки відсоток дітей, охоплених сімейними формами виховання, зріс з 83,2% до 87,3%. Це більше середнього показника по Україні, який становить 85%.

Обговорюючи перспективний план дій влади в поточному році, Анатолій Пустоваров акцентував увагу зібрання на подальшій розбудові дитячих будинків сімейного типу:

IMG_0313– Хочемо в цьому році створити на базі дитячого садка, розташованого в Хортицькому районі, на проспекті Інженера Преображенського, 3, де вже живе багатодітна сім’я вимушених переселенців, комплекс дитячих будинків сімейного типу. На черговій сесії будуть затверджені відповідні обсяги фінансування, – повідомив Анатолій Пустоваров.

У ході зустрічі окремо ставилися питання, що стосуються профілактики правопорушень серед школярів.

– Найбільш ефективним методом профілактики є забезпечення зайнятості дітей. У першу чергу ведеться контроль відвідуваності шкіл дітьми. Дані по всіх проблемних учнях звіряються щотижня. У випадках систематичних пропусків занять проводяться профілактичні бесіди з учнями, їхніми батьками, – розповіла заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту міської ради Наталія Вітковська.

Фізичне та творче виховання особистості також є пріоритетом міської влади. У Запоріжжі працюють 13 позашкільних установ творчої спрямованості, 19 дитячо-юнацьких спортивних шкіл. На сьогодні позашкільною освітою охоплено понад 48 тис. дітей і підлітків, що становить близько 80% дітей міста. Понад 14,5 тисячі хлопчиків і дівчаток відвідують гуртки при школах, яких загалом нараховується 738. Ще 12,5 тисячі дітей відвідують музичні школи та школи мистецтв.

У підсумку наради окреслено основні напрямки, за якими діятиме міська влада в поточному році. Це – оздоровлення дітей пільгових категорій, 100-відсоткове оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Максимальне залучення соціально незахищених дітей до спортивних секцій, позашкільної освіти, загальноміських заходів. Забезпечення соціального захисту дітей даної категорії в рамках міської комплексної програми соціального захисту населення.

– Головне – звернути увагу на сім’ї, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Тут має бути повноцінна взаємодія між департаментом освіти, управлінням з питань охорони здоров’я, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором молодіжної превенції, громадськістю, – окреслив завдання влади Анатолій Пустоваров.

Автор: Володимир ГЕРАСІН,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА