На засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення обговорили петицію щодо створення у Запоріжжі соціального таксі для людей з обмеженими можливостями.

Управління соціального захисту населення уважно ознайомилося з цією петицією. За словами начальника управління соціального захисту населення Запорізької міської рада Ольги Полковнікової, на сьогодні у територіального центру соціального обслуговування є транспорт. І тому вони надають таку соціальну послугу, щоб перевозити людей з обмеженими можливостями. Але послугою користуються лише ті особи, які обслуговуються територіальним центром – це малозабезпеченні інваліди та діти з обмеженими можливостями.

– За розглядом цієї петиції можна йти кількома шляхами. Перше – це розширення парку територіального центру соціального обслуговування. При цьому придбати, автомобілі які зможуть обслуговувати більший контингент. Але ми пропонуємо брати людей лише з порушенням опорно-рухової системи, які не можуть користуватися громадським транспортом, – говорить Ольга Полковнікова. – Ми зробили розрахунки по цій петиції. Якщо ми придбаємо автомобілі однієї марки з обладнанням, то це куштуватиме міському бюджету з обслуговуванням до кінця року більше двох мільйонів гривень.

Але для цього потрібно буде створити диспетчерську службу яка буде приймати заявки. Повинен працювати соціальний працівник, який буде супроводжувати людину з обмеженими можливостями. Тобто, потрібно буде поїхати на адресу, забрати людину, надати певну послугу та повернути додому.

– Або ми можемо обрати інші марки автомобілів, щоб, наприклад, можна було помістити не одну коляску в автомобіль, а кілька. Тоді потрібно буде майже 5 млн. грн. з міського бюджету. Тому ми продовжуємо вивчати цю тему.

Але Ольга Яківна вважає, що найоптимальнішим варіантом є все ж розширити парк територіального центру і розширити контингент, якому будуть надавати такі послуги. Кожен клієнт зможе скористуватися такою послуго три рази на місяць з поїздкою в прямому і зворотному напрямку. Але людина з обмеженими можливостями повинна мати певні довідки, які підтверджують, що саме ця людина дійсно потребує отримати цю послугу. Також такі люди внесені до бази даних територіального центру. Управління пропонує внести до цієї групи інвалідів 1-2 групи саме з порушенням опорно-рухової системи.

Але у комісій виникли питання щодо цих послуг, тому, щоб зрозуміти, який варіант буде найкращій, депутати підтримали цю петицію. Але доручили управлінню соціального захисту порахувати все та продовжити більш детально розробляти цей проект.

Ще комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення отримала лист від президії Запорізької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України. У цьому листі звернулися з проханням запрошувати голову або представника організації на засідання комісії. У відповідь на цей лист голова комісії Андрій Маляренко зазначив, що це відкрита комісія, тому на засідання можна приходити хоч кожен день.