Депутати затвердять звіт виконання бюджету у 2019 році та виділять додаткове фінансування на благоустрій, соціальний захист дітей та шефську допомогу військовим

На початку сесії мер Володимир Буряк зупинився на головних питаннях, які викликали суспільний резонанс. Зокрема, міський голова наголосив, що міська влада не може залишатися осторонь в питанні закриття протитуберкульозних диспансерів. Нагадаємо, вчора мер Запоріжжя запропонував депутатам звернутися до центральної влади щодо недопущення закриття цих медзакладів.

– Протитуберкульозні диспансери не належать до комунальної власності міста, а тому ми лише можемо звернутися до центральних органів влади та обласної ради. Однак, за необхідності ми зможемо допомогти облраді з фінансуванням, щоб не допустити їх закриття. Бо такі спеціалізовані лікарні вкрай необхідні, враховуючи те, що Запорізька область знаходиться в п’ятірці регіонів з найвищим рівнем захворюваності на туберкульоз, – підкреслив Володимир Буряк.

Мер також зупинився на ще одному важливому питанні – ремонті доріг. Депутати розглянуть звернення щодо збільшення обсягів фінансування на будівництво та реконструкцію автошляхів Запоріжжя. Це одне з питань, які міський голова підіймав на засіданні правління Асоціації міст України. Адже з майже 900 млн. грн., які були виділені цього року на Запорізьку область, місто вкотре не отримало жодної копійки. Такий розподіл коштів непрозорий, тому депутати вирішили звернутися до центральної влади з вимогою вирішити це питання.

Також депутати мають розглянути низку важливих фінансових питань. Зокрема, це виділення 3,5 млн грн на відновлення пішохідного мосту на Набережній магістралі біля «Дубового гаю». Міст досить довго був нічійним, через що став аварійним.

– Ми взяли його на баланс і зараз можемо відремонтувати, щоб там було безпечно, – зазначив Володимир Буряк.

Окрім цього, до власності міста також передали парк Сергія Синенка в Дніпровському районі. Там необхідно виконати поточний ремонт плитки та асфальтобетонного покриття.На це з бюджету виділять 1,9 млн. грн. Також місто профінансує асфальтування доріжок в парку Перемоги та завершення проєкту І черги реконструкції “Дубового гаю”. Ще 50 млн. грн. в якості субвенції будуть надані до обласного бюджету на реконструкцію площі Фестивальної.

Серед проєктів, які також мають затвердити на сьогоднішній сесії – фінансування реконструкції приміщення колишнього дитячого садка, щоб відкрити там відділення термінового вилучення дітей. Його планують розташувати на пр. Інженера Преображенського. Частина приміщення за цією адресою відновлена під дитбудинок сімейного типу, в іншій частині виконають реконструкцію під новостворене відділення.

– Я вважаю дуже важливо, що ми продовжуємо міську програму “Діти Запоріжжя”. Ми вже вирішили багато проблемних питань в цьому напрямку: створили відокремлені будинки сімейного типу, де прийомні батьки виховують дітей. Також в нас є “Затишна домівка”, де до року можуть знаходитись і діти і жінки, які потрапили в складну життєву ситуацію. А зараз ми маємо створити відділення термінового влаштування дітей на деякий час. Там перебуватимуть діти, батьки яких загинули, чи підкинули їх кудись. Його створять на базі «Затишної домівки», – зауважив Володимир Буряк.

114,174 тис. грн. спрямують на покриття видатків на оформлення права власності на житло дітям-сиротам та позбавленим піклування. Також 500 тисяч гривень у рамках програми шефської допомоги ДСНС та правоохоронцям виділять на завершення ремонту терапевтичного відділення Запорізького військового шпиталю.

– Раніше ми вже відремонтувати фасад лікувального корпусу, приймальний покій, в повному обсязі відновили лабораторію. Виділені кошти дозволять цього року завершити ремонт терапевтичного відділення, і цей шпиталь буде відповідати всім вимогам – підкреслив Володимир Буряк.

Читайте також: Мер Запоріжжя поставив вимогу навести лад в системі харчування дітей в школах та дитсадках