З травня поточного року міськрада Запоріжжя разом із активними громадянами розпочала роботу над стратегією розвитку міста разом із представниками проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). Проект фінансується Федерацією муніципалітетів міст Канади. На першому етапі реалізації проекту було проведено вивчення думки представників ділових кіл Запоріжжя з метою визначення проблемних місць у розвитку бізнесу в Запоріжжі. Наступний крок – опитування жителів.

“Наш проект поширює в Україні практику участі громадян у прийнятті управлінських рішень. І перший крок – вивчення їхньої думки. Минулого тижня за допомогою директорів шкіл ми поширили серед містян 3 тисячі анкет, – розповідає консультант з питань стратегічного планування проекту ПРОМІС Лариса Оленковська. – Досвід свідчить, що такої кількості анкет достатньо, аби дізнатися думку більшості запоріжців з приводу того, яким вони бачать своє місто в найближчому майбутньому, чого прагнуть. Директори шкіл роздали ці анкети дітям 2, 4 та 11 класів. Діти разом зі своїми батьками їх заповнять і повернуть нам. Далі до справи візьмуться експерти, опрацюють результати анкетування. Узагальнюватимуть результати та представлятимуть думку громади незалежні консультанти – і це перший крок до того, щоб планування майбутнього міста відповідало реальним потребам його громадян.”

У подальшому організатори розмістять узагальнену анкету на інтернет-майданчику, де містяни також зможуть висловити свою позицію стосовно шляхів розвитку Запоріжжя.

До кінця року організатори обіцяють завершити проект стратегії розвитку, а вже навесні 2017-го розпочнеться робота над планом її реалізації та одночасно – виконання окремих проектів. Частина проектів Стратегії з розвитку бізнесу буде фінансуватися в тому числі і за рахунок бюджету проекту ПРОМІС.

Володимир ГЕРАСІН