Щороку в Україні 17 вересня відзначають День рятівника. Напередодні цього свята у ПК ім. Т.Г. Шевченка пройшло урочисте нагородження та концертна програма для рятівників. Найкращим вручили грамоти від міської та обласної рад.

У цьому році міська рада виділила 9 млн. грн. на функціонування комунальних аварійно-рятувальних служб. Крім цього, близько 1 млн. грн. було виділено на купівлю паливно-мастильні матеріалів для рятувальних служб.

«Об’єднує це свято людей, які працюють як в аварійно-рятувальних службах, так і в службах МНС і пожежних. Це люди, які завжди готові прийти на допомогу, і саме на них ми завжди покладаємося в тяжкі хвилини. Особливо це важливо для міст з великою металургією, де задіяна хімія. У День рятівника хочеться побажати міцного здоров’я, мужності, упевненості в завтрашньому дні. Дякуємо за героїзм, за ту відповідальність аварійно-рятувальних служб, МНС, пожежників», – сказав заступник мера Запоріжжя Роман Омельянович.

Начальник головного управління державної служби України з НС у Запорізькій області Олексій Лепський наголосив, що головним показником роботи рятівників є порятунок людського життя. З початку року при ліквідації 5 938 надзвичайних ситуацій врятовано 632 людини, з них 77 дітей.

«День рятівника – це свято сильних відважних людей, які за викликом душі обрали найгуманнішу в світі професію, рятувати тих, з ким трапилась біда. Ризикуючи своїм життям і здоров’ям, ви повертаєте надію і впевненість в завтрашньому дні. За кожною перемогою над стихією, за кожним врятованим життям ви показуєте рівень підготовки, відданість своїй роботі. Ваша щохвилинна готовність прийти на допомогу заслуговує найвищої народної поваги», – привітав генерал-майор.

Окрім професійних рятівників, подарунками нагородили 8-річного Сергія Лазька з Мелітополя, який врятував маленьку Мар’ям. Дівчинка впала у колекторну яму і не могла вибратися. Завдяки мужності хлопця її було  врятовано. З тих пір діти дружать. Також Сергій є лауреатом всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року».

«Я коли побачив, що Мар’ям впала, ліг на живіт і протягнув їй свою руку. Схопив і чекав, у цей час прибіг дідусь, ми разом її витягли. У майбутньому хочу стати рятівником і художником», – поділився маленький герой.

 Валерія КОНСТАНТИНОВА