Всі головні проблемні питання, пов’язані з негодою, мають бути вирішені сьогодні

Відновлюють подачу електроенергії споживачам, розчищують зливостоки, прибирають обламані гілки, лагодять світлофори й відновлюють частини асфальтового покриття. Саме цим зараз займаються комунальники в місті. Вони заздалегідь прочистили дощову каналізацію, але вона на деяких ділянках просто не впоралася з такими обсягами води. Зокрема, на проспекті Металургів, де через ремонтні роботи рух транспорту призупинено. Нині комунальники разом з підрядною організацією відновлюють дорожнє покриття.

o_1ed6lst2o10ohn5jhr6pnkob223

– Колектор знаходиться в робочому стані, кабельні канали теж. Ймовірно, велика кількість води підмила пісок, який був тут всипаний, і пішла просадка. Крім того, за попередньою інформацією, на місці пам’ятника, який знаходиться на іншому боці проспекту, колись була громадська вбиральня. Можливо, залишилися комунікації від неї і все ж сталося опускання ґрунту. Серйозної аварійної ситуації тут немає, – зазначив заступник міського голови Запоріжжя Володимир Волобуєв.

На нараді з керівниками профільних міських служб міський голова Володимир Буряк поставив завдання  до 20:00 сьогоднішнього дня вирішити основні проблемні питання, інші – протягом 2-3 днів. Зокрема, сьогодні мають повністю відновити роботу світлофорів, зовнішнього освітлення, подачу електроенергії до будинків і так далі. Також має бути знову прочищена уся дощова каналізація. Під час зливи на багатьох ділянках до неї потрапило сміття.

– Департаменту ЖКГ поставлене завдання: доти, поки кожна адреса спеціалістами не буде оглянута, додому не йти, за потреби працювати в цілодобовому режимі, – наголосив Володимир Волобуєв.

Негода пошкодила й світлофори. На ранок 34 світлофорні об’єкти були виведені з ладу, нині роботу більше 20 з них відновлено.

o_1ed6lusvmf211khn11jpk15153g4q

Також дощова вода засмітила систему зливостоків. За словами заступниці директора департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради Марини Байло, бригада розчищувала зливостоки з 7-ї години ранку.

У ході наради міський голова поставив завдання, щоб усі проблемні об’єкти внесли до плану робіт на 2021 рік – там, де необхідно збудувати, або ж реконструювати ці зливостоки.

Читайте також: Наслідки негоди в Запоріжжі ліквідовують цілодобово