Представники команди Володимира Буряка розповіли громадськості про те, що було зроблено в місті за останній 4 роки і які проекти будуть пріоритетними для Запоріжжя у майбутньому

Віктор Бусько відмітив досягнення в поліпшенні транспортної сфери. Будівництво нового терміналу пасажирського аеропорту дасть можливість наповнити бюджет міста додатково.

– Було налагоджене виготовлення нових трамваїв і реконструкція транспортного парку на базі комунального підприємства «Запоріжелектротранс». Закуплено сто нових автобусів великої пасажиромісткості, які зробили більш комфортним сполучення між районами. Відкрито нові маршрути – №17, 18, 29, 39, 56, 59, 94. Завдяки зусиллям міської влади та залученню інвесторів було відремонтовано 2 мільйони квадратних метрів доріг, зокрема по вулиці Шкільній з виходом на Набережну магістраль, проведена реконструкція шляхопроводу по вулиці Калібровій, а також Північне шосе, – зазначив він.

Серед першочергових планів він назвав капітальний ремонт греблі «Дніпрогесу», який повинен вирішити щоденну проблему пересування понад 150 тисяч мешканців Запоріжжя, завершення будівництва мостових переходів через Дніпро, а також будівництво чотирьохполосної окружної дороги.

– Наша мета – зробити такі умови, щоб городяни могли доїжджати в найкоротший термін з будь-якої точки міста до центру і з однієї частини Запоріжжя в іншу, – сказав Віктор Бусько.

Screenshot_61

За словами Ігоря Чумаченка, всі зусилля треба направити на те, щоб Запоріжжя було містом для людей. І вже є певні досягнення на цьому шляху.

– Зусиллями міської влади реконструйовано та облаштовано пішохідну частину проспекту Маяковського. Тривають роботи у сквері Гагаріна. Облаштовано і відкрито першу чергу Правобережного пляжу, розроблений проект і розпочато роботи з оновлення пляжу у Заводському районі, – сказав він.

Як досягнення він також відзначив затвердження нового Генерального плану міста, якого не було з 2004 року. А також планомірну роботу по наведенню ладу в житлово-комунальній сфері.

– Було замінено 70 км теплових мереж, 15 км водогонів та 5 км каналізаційних мереж у Запоріжжі. Проведено капітальний ремонт дахів на більш ніж 400 багатоквартирних будинках, ще в 350 було відремонтовано чи замінено внутрішні інженерні мережі. Відремонтовано понад тисячу ліфтів. 211 камер спостереження в 39 локаціях встановлено тільки протягом 2018 року для контролю за порядком в місті, – відзначив Ігорь Чумаченко.

За його словами, в планах команди Володимира Буряка будівництво нових скверів у кожному мікрорайоні міста і реконструкція всіх існуючих парків відпочинку: парку Трудової Слави, площі Фестивальної та Запорізької, парку металургів ім. Сацького, скверу ім. Гагаріна.

Буде також продовжена реконструкція та розширення міських пляжів, вже є проект модернізації Центрального пляжу.

Анатолій Пустоваров вважає, що не менш важливим для міста є і розвиток медичної, освітньої та туристичної галузей.

– Протягом чотирьох років в лікарні міста було придбано понад триста одиниць медичного обладнання. Відкрито діалізний центр та лікарня для учасників бойових дій. В процесі капітальний ремонт, реконструкція і відкриття близько 10 амбулаторій сімейного лікаря, – зазначив він.

У планах міської влади продовжувати оснащення високоякісною технікою багатопрофільних лікувальних закладів міста.

– Будемо домагатися підвищення заробітної плати працівникам медичної сфери на 50% за рахунок перерозподілу коштів державного бюджету для забезпечення місцевих потреб, – наголосив він.

Багато уваги приділялося розвитку туризму в Запоріжжі. Зокрема, відкрито міський інформаційний центр, створено платформу з розвитку іміджу міста, розроблено туристичний бренд Запоріжжя. Проведено два міжнародних туристичних форуми, участь в яких взяло 10 тисяч відвідувачів та спікерів. Фестивалі та масові заходи стали традицією і візитівкою Запоріжжя.

– Наша мета – зробити Запоріжжя новим освітнім центром. З останні роки було відкрито півтори тисячі місць у дитячих садочках, завдяки чому уперше в історії незалежної України у Запоріжжі скорочено черги до виховних закладів, а в Олександрівському і Хортицькому районах вони зовсім відсутні. У 2020 році буде повністю ліквідована черга у дитячі садки. Впевнений, у нашого міста є потенціал претендувати на статус освітньої столиці України, стати точкою відліку для професійного зростання молоді з усієї країни. Ми повинні зупинити відтік молодих кадрів з України, – сказав Анатолій Пустоваров.

Представники команди Володимира Буряка наголосили, що в свою чергу брати участь у благоустрої міста можуть і самі запоріжці. Завдяки дії програми громадський бюджет кожен охочий може презентувати креативну, цікаву ідею з облаштування зони відпочинку, парку чи скверу та отримати на це гроші. Але для того аби місто і далі могло розвиватися необхідна підтримка держави і насамперед у питаннях фінансування. Щоб на місцях залишалося більше коштів із держбюджету.