Питання очищення вод Дніпра необхідно вирішувати на державному рівні

Таку думку висловили спеціалісти під час «круглого столу», присвяченого Міжнародному дню Дніпра.

У Запоріжжі якість води в річці Дніпро перевіряють регулярно. За останні три роки вона значно погіршилася, як за санітарнохімічними, так і за мікробіологічними показниками. І це при тому, що промпідприємства міста значно знизили скидання неочищених стоків. Але залишається багато котеджних містечок на березі Дніпра, які скидають у річку неочищені побутові стоки. Ситуацію погіршує і те, що в Україні відсутній належний контроль та встановлені мізерні штрафи за скидання в Дніпро неочищених стічних вод.

У Запоріжжі очищенню стоків приділяється велика увага. Наразі на лівому березі працює сучасна система очищення стічних вод, яка є не в кожному місті. На правому березі використовується класична загальноприйнята технологія. Разом з тим, фахівці намагаються вирішити проблему утилізації мулу, який утворюється в процесі очищення стоків. Нагадаємо, запорізькі та данські експерти займаються проектом з переробки мулових відкладень.

Усі учасники «круглого столу» зійшлися на тому, що проблеми Дніпра потрібно вирішувати системно та на державному рівні, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

Нагадаємо, в Запоріжжі закриють пляж.

Читайте також: У Запоріжжі подорожчала холодна вода.