У Запоріжжі почастішали випадки вандалізму по відношенню до контейнерного парку підприємства «Вельтум-Запоріжжя». Раніше за 8 місяців невідомі підпалили і зіпсували не більше 12 сміттєвих баків. Однак за поточні три тижні згоріли вже 38 контейнерів. Підприємство зазнає великих збитків.

Всі зіпсовані і поламані баки потрапляють в ремонтну майстерню підприємства «Вельтум-Запоріжжя». Тут бригада з 4 чоловік намагається повернути контейнери до життя. Однак за поточні три тижні на базу надійшло 38 згорілих пластикових контейнерів, які не підлягають відновленню. Від деяких залишилися одні колеса. Підпали відбуваються у всіх районах міста. Але найбільше випадків зафіксовано в Комунарському і Дніпровському районах.

На підприємстві б’ють на сполох – згорілі контейнери потрібно міняти, а це колосальні збитки. Так, один пластиковий контейнер коштує в районі 8 тисяч гривень. Проте, проблему намагаються вирішувати оперативно.

– 38 контейнерів помножити на 8 тисяч, і ми вже отримаємо суму близько 300 тисяч. Це буквально за 3 тижні. Спочатку ми думали, що це просто халатне поводження з майном з боку жителів. Але коли ми бачимо планомірно, в кожному районі в вечірній час відбуваються підпали – це катастрофічна ситуація. Ми просимо мешканців міста дбайливо ставитися до контейнерного парку, – розповів Ігор Бурчак, генеральний директор ТОВ «Вельтум-Запоріжжя».

Також пластикові контейнери регулярно виходять з ладу через перевантаження будівельним сміттям. Через це баки лопаються, а гідравліка сміттєвоза ламається.

– Ті баки, що лопнули – ми по можливості ремонтуємо. Вирізаємо латки з більш пошкоджених контейнерів, міняємо колеса. В середньому комплект нових коліс коштує близько 400 гривень. Пошкоджені баки веземо на базу або змінюємо прямо біля будинку. Роботи вистачає, – розповів Павло Череватенко, майстер господарського відділу ТОВ «Вельтум-Запоріжжя».

Щоб уникнути подібних поломок в майбутньому, «Вельтум-Запоріжжя» закуповує нові оцинковані контейнери євро зразка. Вони міцніші, не іржавіють і не горять. До нового року планується встановити по місту близько 1 000 таких контейнерів. Перші євоконтейнери з’являться в Олександрівському районі Запоріжжя. Також підприємство очікує прибуття нової спецтехніки, що допоможе вивозити сміття більш оперативно.