Будівництво нового пасажирського термінала Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» стартувало в грудні минулого року і знаходиться на особистому контролі міського голови Володимира Буряка. За цей час зроблено багато.

 

У цьому зміг переконатися голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, який сьогодні побував на об’єкті. Про проміжні результати будівництва термінала голову обласної державної адміністрації проінформував Володимир Буряк.

 

– Модернізація аеропорту – це найважливіший проект для Запоріжжя. Його основна складова – будівництво нового пасажирського термінала. Тому всі ключові етапи робіт знаходяться на особливому контролі міської влади. Пройдено один з важливих етапів – в повному обсязі виконано монтаж каркаса будівлі термінала, – підкреслив Володимир Буряк.

 

Уже виконано монтаж каркаса будівлі пасажирського термінала. Триває облаштування внутрішніх стін і перегородок, комунікацій, будівництво покрівлі. Облаштовуються допоміжні господарські споруди. На будівельному майданчику в денну і нічну зміни працюють більше сотні робітників.

 

– Сьогоднішні темпи робіт дозволяють з упевненістю дивитися в майбутнє. У грудні 2017 року в міському бюджеті було закладено на будівництво нового термінала 350 млн. грн. На останній сесії міської ради з бюджету міста було виділено додатково 150 мільйонів гривень для фінансування будівництва. Таким чином, на зведення термінала вже передбачено в бюджеті міста 500 млн. грн. При цьому проектна вартість об’єкта становить 543 млн. грн., – зазначив Володимир Буряк.

 

Нагадаємо, площа майбутнього термінала – понад 12 тисяч квадратних метрів. Пропускна здатність – 400 осіб на годину (250 пасажирів в міжнародному секторі, 150 – в секторі для внутрішніх рейсів). У перспективі пропускна здатність може бути збільшена до 500 осіб на годину.

 

Очікуваний результат введення нового термінала в експлуатацію – збільшення кількості обслуговуваних рейсів, пасажирів, прибутку аеропорту. Адже за 8 місяців 2018 року його послугами скористалися понад 261 тисячі осіб. Це на 25% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Доходи – понад 63 мільйонів гривень, на 28% більше аналогічного показника минулого року. Низка великих авіакомпаній вже зараз зацікавлена в налагодженні співпраці з Запоріжжям в разі відкриття сучасного пасажирського термінала.

– Переконався в тому, що будівництво нового пасажирського термінала запорізького аеропорту йде успішно. Роботи йдуть безупинно, знаходяться на постійному контролі міської влади. Вже зараз можна сказати, що термінал буде сучасним, таким, що відповідає всім необхідним вимогам. Головне, що запорізький аеропорт залишився у комунальній власності міста. А це значить, що він буде приносити прибуток до міського бюджету. Відкриття нового термінала буде сприяти збільшенню кількості обслуговуваних пасажирів і рейсів, зростанню прибутку аеропорту, – сказав Костянтин Бриль.

 

Будівництво нової злітно-посадкової смуги має стати наступним важливим етапом розвитку аеропорту. Така позиція міського голови Володимира Буряка. Однак власних коштів у міста для цього недостатньо. Адже за попередніми оцінками її вартість становить близько 1,3 мільярда гривень. Саме тому Володимир Буряк в травні поточного року звернувся за підтримкою до Володимира Гройсмана.

 

Міська влада розраховує, що сьогоднішнє знайомство з ситуацією в аеропорту голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля дасть практичний результат.