До нового навчального року готуються не тільки загальноосвітні школи, але і школи естетичного виховання. Нові гітари, скрипки, барабани, баяни, незвичний тамбурин, бразильські кабаса та агого. Усі вони з’явилися у Запорізьких міських музичних школах.
У Запоріжжі працюють 13 шкіл естетичного виховання, з них 8 музичних шкіл, 4 школи мистецтв, 1 художня школа. У них навчається понад 6 000 дітей. У цьому році для кожного навчального закладу міська влада закупила нові музичні інструменти і медіа-дошки для інтерактивного навчання. Вчителі та директори шкіл самі обирали, на чому будуть грати їхні вихованці. На оновлення інструментарію з міського бюджету виділили майже півтора мільйони гривень. Зовсім скоро до шкіл надійдуть інструменти з-за кордону на замовлення.
Директори музичних шкіл говорять, що покупка нових інструментів дуже важлива. Адже не кожна сім’я одразу може забезпечити свою дитину музичним інструментом.
– Отримали нове обладнання – баяни, електрофортепіано, ксилофони, ударні установки, віолончелі. Перш за все, це все допомагає розвиватися, показувати свій професійний рівень. Діти можуть виходити, не соромлячись, на велику сцену, і їм не буде соромно за свої інструменти, – розповів директор Запорізької музичної школи №8 Геннадій Скрипніков. – А інтерактивні дошки – це можливість перейти на сучасний рівень викладання. Я вважаю, що такі вкладення сприяють професійному зростанню дітей.
Вручив подарунки директорам шкіл естетичного виховання заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– Сьогодні ми реалізуємо в місті два важливих напрямки, які стосуються шкіл естетичного виховання. Перший проект називається «Дорога до школи». Ми вважаємо, що школи естетичного виховання повинні естетично виглядати. Тому територію 4 шкіл ми вже привели в порядок – викладена сучасна тротуарна плитка, підключено освітлення, встановлені лавки. До кінця року наведемо такий самий лад у всіх інших школах естетичного виховання. Також кожен такий заклад отримує музичне обладнання, медіа-дошки. Ми планомірно оновлюємо школи і будемо продовжувати це робити, – зазначив Анатолій Пустоваров.
Віра Мартиненко – директор першої в Україні школи мистецтв. Зараз у її закладі навчається більше 400 дітей. З нового навчального року вихованці цієї школи зможуть грати на нових інструментах.
– Ми отримали інтерактивну дошку з проектором. Це зможе покращити викладання предметів музично-теоретичного циклу. Також ми отримали ударну установку і баян, – розповіла директор Запорізької дитячої школи мистецтв №1 Віра Мартиненко. – Якщо діти мають приблизно однакову підготовку, у підсумку перемагає інструмент, на якому грає дитина. Тенденція купувати якісні музичні інструменти у школи збільшує конкурентоспроможність наших дітей, які можуть достойно себе представити.
Директор музичної школи № 4 Надія Шестакова разом з баяном і ударними інструментами отримала електроскрипку. У цій школі навчається 300 дітей.
– Звичайні скрипки у нас є. А електроскрипки — нове в музиці і цікаве дітям. Запорізькі музичні школи часто виступають з концертами не тільки в школах, але і на різних майданчиках. І там електроінструменти дуже затребувані, – розповіла Надія Шестакова.
За словами Анатолія Пустоварова, на оновлення обладнання з місцевого бюджету виділено 1,3 мільйона гривень. Ще близько 2 мільйонів виділено на проект для шкіл естетичного виховання під назвою «Дорога до школи». В рамках проекту проводиться облаштування прилеглої до школи території.