Мобільна група перевірила, яке виконують вимоги карантинного режиму в гіпермаркеті “Ашан”

У Запоріжжі тривають перевірки щодо того, як підприємці, які продовжують працювати під час карантину, дотримуються усіх санітарно-гігієнічних вимог. Їх проводять щодня в різних районах міста. Порушників очікують великі штрафи.

– Мобільна група перевіряє абсолютно всі заклади міста, моніторить ціни в продуктових магазинах. На сьогодні подорожчання поки що мінімальне. Нерідко представники групи виявляють порушення. Спочатку проводять бесіду, але якщо власник бізнесу не реагує, йому виписують акт. Згідно з законом на перший раз штраф – 17 тисяч гривень. Якщо повторюється порушення, 34 тисячі гривень, а потім – 51 тисяча гривень або кримінальна відповідальність, – сказав голова Олександрівської районної адміністрації Валерій Мостовий.

Цього разу представники мобільної групи прийшли з перевіркою в один з найбільших супермаркетів міста. За відвідувачами тут ретельно слідкують – на вході до торговельного залу облаштували санітарний пункт. Покупцям вимірюють температуру, пропонують продезінфікувати руки та одягти одноразову маску та рукавички.

– З першого дня карантину ми дотримуємося законодавства України та стежимо за всіма санітарними вимогами. В нас для цього створено спеціальний комітет, який засідає щодня та видає нам вказівки про те, які заходи потрібно вжити. Слідкуємо за безпекою і клієнтів і персоналу. Співробітникам двічі на день вимірюють температуру – на вході та на виході. Якщо є підвищена температура, то відразу відправляємо на лікарняний, стежимо за діагнозом, відстежуємо групу контактних осіб. На щастя, жодних серйозних випадків у нашому супермаркеті поки не сталося, – розповіла начальниця сектору людських ресурсів супермаркету Ксенія Сазонова.

Візки та кошики, каси регулярно дезінфікують. Крім того, касири захищені від контактів з покупцями не лише одноразовою маскою, а й прозорою огорожею на касі. Також в торговельному залі зробили розмітки в місцях, де збирається багато людей, а вагові продукти розфасували.

Що стосується цін, то за словами представників супермаркету, їх контролюють по всій мережі, тож різких підвищень немає.

Читайте також: Запорізьким медикам передали засоби індивідуального захисту та дезрозчини – фото