Нові світлофори встановили у Шевченківському районі

Для безпеки водіїв та пішоходів на перетині вул. Гарнізонної та Сікорського встановили світлофор. Автомобільний рух тут жвавий, бо магістраль сполучає центр міста із трасою Харків-Сімферополь. Через те, що пішоходів значно менше, зелене світло для них вмикатиметься кнопкою

Всього світлофорів 3: 2 транспортних, що встановлені у проїжджій частині, і 1 – для пішоходів. Раніше на цій ділянці пішохідний перехід був нерегульованим. Через активний рух транспорту тут часто траплялися аварійні ситуації. Саме тому Шевченківською райадміністрацією був знайдений раціональний шлях вирішення проблеми – встановлення світлофорів.

светофор 1

– Вживані нами заходи зі встановлення дорожніх знаків обмеження швидкості руху і тих, які попереджають водіїв про ведення відеоспостереження, не принесли бажаних результатів. На цьому перехресті трапилося кілька аварій з тяжкими наслідками. Ми звернулися до департаменту фінансів, на засіданні профільної комісії нас підтримав міський голова. Так, минулоріч були виділені кошти на підготовку проєктної документації. Вже у 2020-му році на будівництво додано 540 тис. грн, – розповів голова Шевченківської районної адміністрації Федір Маєр.

Як розповів інженер-технолог КП «Запоріжміськсвітло» В’ячеслав Трушевський, пішоходів на цьому перехресті небагато – менше 100 осіб впродовж години, тож вирішено, що «зелене світло» вони повинні вмикати самостійно. Для цього на опорах є спеціальні кнопки. Таким чином вдасться підвищити рівень безпеки руху. Додаткових транспортних затримок не виникне, адже водії бачитимуть «червоний сигнал» тільки в тому випадку, коли на «зебру» ступатиме пішохід.светофор

Проєктом також передбачене облаштування території навколо світлофорів. Зокрема, пониження бордюрів для виходу на пішохідні переходи та виконання благоустрою тротуарів в межах перехрестя.

Читайте також: У Запоріжжі на дотримання карантинних виимог перевірили популярний гіпермаркет