Запорізькі заклади освіти готуються до початку нового навчального року

У приміщеннях  шкіл Запоріжжя завершуються ремонти. Сьогодні міський голова Володимир Буряк провів виїзну нараду в школі «Основа», що у Вознесенівському районі.

– Завдання стояло так: завершити до нового навчального року всі роботи, щоб учбові заклади були готові до відкриття. На прикладі цієї школи пересвідчився, що завдання виконується. Завершено запланований ремонт класів. Підрядник до кінця серпня має закінчити ремонт коридору, – зазначив Володимир Буряк.

У цьому році навчальному закладу було повернено частину першого поверху, де раніше працювало відділення для комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Наразі центр для реабілітації дітей з інвалідністю працює в новій будівлі, а звільнені приміщення знову належить школі.

Зрозуміло, що ці приміщення потребували ремонту – для цього з бюджету міста було виділено близько 600 тис. грн. Наразі закінчено ремонт класної кімнати для першачків, ресурсної кімнати, триває ремонт коридору.

У школі «Основа» навчаються 506 учнів. Функціонують 22 класи. У новому навчальному році буде відкрито 9 інклюзивних класів. Продовжать працювати 3 класи для дітей з затримками психічного розвитку.

– Вже багато років в «Основі» працюють класи з інклюзивною освітою. Приємно, що Запоріжжя за цим напрямком в Україні серед лідерів, – сказав Володимир Буряк.

Ще одне важливе питання – оплата праці вчителів та педагогічних працівників. У Запоріжжі вдалося зберегти виплату надбавок педагогічним працівникам за престижність професії, вислугу років. У той же час є необхідність підвищення посадових окладів у дошкільних закладах. Це стосується як педагогічних, так і технічних працівників, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

– Дав доручення вивчити це питання. Сьогодні мені передадуть відповідні розрахунки. Спочатку ми хотіли збільшити заробітну платню на 10%, але, якщо це буде зроблено лише згідно з Постановою Кабінету Міністрів, то люди фактично не відчують суттєвих змін. Додаткові гроші з’їдять податки. Тому збільшувати треба хоча б ще на 15%. Розумію, що ці витрати ляжуть на місцеві бюджети, бо з державного бюджету фінансування не передбачається. Але ми маємо це зробити, бо людей, які працюють з дітьми, потрібно підтримувати, – заявив Володимир Буряк.

Зазначимо, в Запоріжжі функціонує 118 шкіл. Цього навчального року до школи піде понад 67 тисяч учнів. З них наразі 7337 першокласників, хоча набір учнів до перших класів ще продовжуватиметься до початку навчального року.

Нагадаємо, які медичні довідки необхідні запорізьким дітям до школи.

Читайте також: У Запоріжжі відкриється оновлена дитяча амбулаторія.