Дівчинці зробили операцію та пересадили шкіру
В Енергодарі під час прогулянки в парку 6-річну дівчинку за палець вкусила гадюка. Дитину вчасно доставили в місцеву лікарню. Правда, сироватку проти зміїної отрути вкололи вже в Запоріжжі, куди дитину привезли через 11 годин після НП. Через якийсь час на місці укусу почалася суха гангрена, і вже довелося рятувати палець від некрозу тканин. Операцію віртуозно зробили хірурги відділення термічної травми та реконструктивної хірургії Запорізької міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги.
Маленька Софія 2 травня гралася з іншими дітьми на природі, куди приїхала з родиною. Зненацька за безіменний палець лівої руки її вкусила гадюка. Мама дівчинки згадує подробиці того дня.
– Ми так довго чекали Великодня і тепла, щоб вийти з дітьми на природу. Всі відпочивали, діти грали в траві. І звідки взялася та сіра степова гадюка, що вкусила Соню? Ми одразу кинулись до лікарні. Нас прийняли, але вакцину не вкололи. Спочатку сказали, що її немає, але після того, як стало відомо, що вона таки була, медики стали запевняти, що термін її придатності було вичерпано. Увечері дочку забрали в запорізьку дитячу обласну лікарню, де через 11 годин після укусу їй зробили укол протизміїної сироватки. Життя дитини було в безпеці. Але почалися інші проблеми – суха гангрена пальця. На тому місці, де був укус, з’явилася суцільна чорна дірка, – розповіла мама дівчинки Оксана.
За словами головного лікаря Енергодарської СМСЧ №1 Андрія Бредихіна, куди спочатку була доставлена постраждала дівчинка, антитоксин проти зміїної отрути на складі був, але виявилося, що він прострочений. Під час перевірки з’ясувалося, що термін дії закінчився ще 30 квітня, тому препарат дитині колоти не стали. Дитині провели терапію з дезінтоксикації, а протизміїну сироватку їй вкололи вже в лікарні Запоріжжя.
3 тижні Софію лікували в обласній дитячій лікарні. Після консультації з лікарем-комбустіологом вищої кваліфікаційної категорії, завідувачем відділення термічної травми та реконструктивної хірургії Андрієм Сехом з приводу можливості оперативного втручання, дитину перевели в лікарню екстреної та швидкої медичної допомоги. Тут їй виконали пластику фаланги пальця повношаровим клаптем.
– Отрута гадюки порушує кровообіг в місці укусу. Некротичні ураження шкіри і м’яких тканин відрізняються системними проявами і стратегією лікування. Їхній перебіг характеризується швидким прогресивним некрозом, до якого можуть залучатися шкіра, підшкірна клітковина, фасція і м’язи. Дитині під наркозом було проведено висічення ураженої ділянки фаланги пальця на всю товщу до сухожилля. Потім рану закрили власною шкірою, яку у дівчини взяли на стегні, в паху. Шовчик у тому місці залишили акуратний, майже непомітний. Операція тривала пів години і пройшла вдало, – розповів «Запорозькій Січі» Андрій Сех.
Він додав, що за його 20-річну практику хірургічне втручання після укусу змії виконувалося вперше.
Читайте також: На Запоріжжі чоловік впав з п’ятого поверху