Цікавий квест, екскурсія з ліхтариками та інтерактивний лекторій – ці та безліч інших заходів мали змогу відвідати містяни та гості Запоріжжя у ме­жах святкової програми «Архітектура проти ночі»

Захід відбувся у Музеї архітектури Запоріжжя за підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради та був приурочений до Міжнародного дня музеїв.

На базі нового сучасного Музею архітектури Запоріжжя відбувся яскравий захід, розрахований на відвідувачів будь-якого віку. Провідна тема програми – ознайомлення усіх охочих з історією нашого міста, розглядання питання, яким має бути мистецтво у сучасному міському просторі та обговорення актуальних тем різної спрямованості.

– Ми незвично святкуємо Міжнародний день музеїв. Для відвідувачів підготовлено насичену музейну програму «Архітектура проти ночі». Вона включає в себе дуже багато різноманітних заходів та інтерактивів – це і незвичайні екскурсії, лекції, квести тощо, – розповів керівник музею та організатор Михайло Мордовськой.photo_2021-05-24_10-43-50_(2)

Так, програма зібрала дуже багато гостей – як дорослих, так і дітей. Вона мала такі заходи:

  • локація гри в монополію «Старе місто» для компаній друзів і сімей;
  • справжній музейний квест «Таємниця Старого Олександрівська»;
  • екскурсія з ліхтариками «Архітектурна темрява»;
  • інтерактивний лекторій зі створенням ескізів нових скульптур на запорізьких площах. Де кожен зміг пофантазувати, які об’єкти він хотів би бачити в своєму місті;
  • дитячий майстер-клас «Цеглинка Старого Олександрівська»;
  • лекція «Місто з присмаком кави»;
  • музична лекція «Музика та архітектура» від Дениса Васильєва та групи БарабанЗА;
  • нічна екскурсія по старому місту з гідом Валентиною Виниченко.

Однією з найцікавіших локацій став інтерактивний лекторій «Навіщо місту скульп­тура». Під час зустрічі були розкриті такі питання: «Мистецтво та місто: спільники чи антагоністи», «Міський простір, визначення, типологія, розуміння», «Мистецтво як запорука комерційного успіху міських просторів» та «Мистецтво, що створює настрій та дає відповіді на запитання, спонукає до діалогу з містом».

Поринали відвідувачів і у «музейну ніч», під час якої проводилася екскурсія у темряві з невеликими ліхтариками у руках.

– Людям дуже сподобалася екскурсія з ліхтариками, під час якої ми вимикали світло у музеї і роздивлялися експонати під світлом невеличких ліхтарів. Також охочі мали змогу побувати й на майстер-класі з виготовлення листівок та забрати додому невеличкий сувенір, зроблений власноруч. А для діток ми провели пазл-батли, де вони збирали справжні будинки з паперу та брали участь у майстер-класі, – розповів Михайло Мордовськой.188922112_2862062637399624_2846318279089680533_n

Михайло додав, що деякі заходи були обмежені за кількістю присутніх, адже перш за все заклад турбується про здоров’я людей та дотримується карантинних обмежень.
Наприкінці програми проводилася нічна екскурсія визначними місцями старого міста, під час якої на глядачів чекали невеличкі сюрпризи у вигляді перфомансів, наприклад, прогулянки під музику, яку грали музиканти.

Читайте також: На Запоріжжі з’являться нові екомаршрути